ENERGA Athletic Cup: walka o krajowy czempionat

8 medali, w tym trzy złote, zdobyli podczas Mistrzostwa Okręgu Młodzików,  zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, wychowankowie programu ENERGA Athletic Cup. Najlepsi mają szanse na udział w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej, które w trzeciej dekadzie września odbędą się w Zielonej Górze.

Najwięcej powodów do satysfakcji może mieć Karolina Młot, która na stadionie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu wystartowała w dwóch konkurencjach – w obu z niezłym efektem, zdobywając dwa „krążki”.  Na najwyższym stopniu podium stanęła po biegu na 300 m ppł, który wygrała z czasem 48,66, następnie – aż o 20 centymetrów poprawiając własny rekord życiowy – z wynikiem 3.00m zajęła drugie miejsce w skoku o tyczce.

W konkursie skoku wzwyż zwyciężyła z Ania Zajączkowska, dorzucając do kolekcji klubowej drugie „złoto”. Wicemistrzostwo okręgu wywalczyli Szymon Ustarbowski na 300 m ppł i sztafeta sprinterek 4x100m w składzie Katarzyna Romaniuk, Laura Stolarczyk, Zuzanna Kaźmierczak i Zajączkowska. Brązowe medale padły łupem naszych biegaczek: Zuzannie Kaźmierczak (300 m) i Laurze Stolarczyk (600 m).

Zawody stały na przeciętnym poziomie, a to z tego głównie powodu, że wielu liczących się na Pomorzu w tej kategorii wiekowej lekkoatletów zabrakło na starcie.  Myślę, że miał na to wpływ niefortunny termin – to ostatni wakacyjny weekend – mówi trener Paweł Andrzejczak, koordynator programu szkolenia ENERGA Athletic Cup.

Mianem najlepszego młodzika okręgu od soboty cieszy się także Michał Stosik, który podczas Międzynarodowego Festiwalu Chodu o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w swojej kategorii wiekowej w rywalizacji na 5 km  zajął co prawda trzecią lokatę z czasem 26:11, ale chód ukończył jako pierwszy z Pomorza.

W dniach 13-14 września jego czołowi wychowankowie zmierzą się w rywalizacji z rówieśnikami z województwa kujawsko-pomorskiego podczas zawodów międzywojewódzkich. Będzie to dla nich ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski Młodzików, które w trzeciej dekadzie września rozegrane zostaną w Zielonej Górze.

Patronami medialnymi ENERGA Athletic Cup są: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk i pomorska.tv.