Salsa i…lekkoatletyka w Operze Leśnej

Królowa sportu i gorące kubańskie rytmy w Operze Leśnej? Takie rzeczy tylko w Sopocie, gdzie Irenie Szewińskiej zostanie nadane Honorowe Obywatelstweo miasta m.in. za zaangażowanie w organizację Halowych Mistrzostw Świata, które w tym roku odbyły się w ERGO ARENIE z inicjatywy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Szykuje się wyjątkowy wieczór pod dachem Opery Leśnej. Podczas koncertu dla mieszkańców Jose Torres, znany od lat polskiej publiczności i słynący z gorącego temperamentu gitarzysta z Kuby wraz ze swoim zespołem Havana Dreams i w symfonicznej oprawie, aranżowanej przez Polską Filharmonię Kameralną mają zagwarantowac publiczności niezapomniane wrażenia.

Kulminacją koncertu będzie ceremonia nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Sopot Irenie Szewińskiej, trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej, byłej prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (1997-2009), osobiście zaangażowanej w pomoc w organizacji tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata, które w lutym rozegrano w sopocko-gdańskiej ERGO ARENIE. Imprezie, której do której bez determinacji dyrektora SKLA, Jerzego Smolarka, pewnie w ogóle by nie doszło. Laudację wygłosi znany komentator sportowy, Przemysław Babiarz z TVP Sport.

Koncert z lekkoatletycznym akcentem odbędzie się w środę, 10 września o godzinie 20 w Operze Leśnej. Na widowni nie zabraknie blisko dwustuosobowej reprezentacji Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

 fot. FOTOBANK.PL

 

szewińska1