ENERGA Athletic Cup – finał sezonu w Sopocie

Blisko 300 zawodniczek i zawodników z 9 pomorskich ośrodków w malowniczej scenerii Stadionu Leśnego w Sopocie rywalizowało w ostatnich w tym sezonie pod gołym niebem zawodach z cyklu ENERGA Athletic Cup. Po raz drugi wystartowała lekkoatletyczna młodzież z miejscowości Wilczęta w województwie warmińsko-mazurskim. Zmagania rozegrano w środę, 8 października.

To było godne zwieńczenie szóstej już edycji lekkoatletycznego cyklu, wyłaniającego z rzeszy biegających, skaczących i rzucających dzieciaków „perełki”, które – wzorem Patryka Dobka – w przyszłości mogą odegrać pierwszoplanowe role w dorosłej „królowej sportu”.

Sprzyjająca aura, rekordowa frekwencja i….przełamanie dominacji Osiecznej-Szlachty i Karsina – tak w największym skrócie można podsumować to, co działo się na sopockim obiekcie podczas rywalizacji uczniów gimnazjów i szkół podstawowych w 20 konkurencjach.

Na wysokim poziomie stał zwłaszcza konkurs skoku wzwyż w kategorii gimnazjalistek. Legitymująca się najlepszym w tym roku w kraju rezultatem wśród młodziczek Anna Zajączkowska potwierdziła duże możliwości, wygrywając wynikiem 1.60m. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły Patrycji Stec (1.55m) i Joannie Grzyb (1.50m) – obie reprezentowały szkołę z Wilcząt. I właśnie ekipa z sąsiedniego województwa okazała się, obok Pinczyna, największą rewelacją zawodów. Mimo, że w ENERGA Athletic Cup wystartowała dopiero po raz drugi.

Rzeczywiście, zespoły z Wilcząt i Pinczyna, zrobiły na nas szkoleniowcach SKLA Sopot najlepsze wrażenie – przyznaje trener-koordynator programu, Paweł Andrzejczak. – Szczególnie, startująca w sprincie Julia Burczyk z Pinczyna pokazała, że ma „papiery” na dobrego sportowca. Sęk w tym, że musielibyśmy najpierw przekonac ją do naszej dyscypliny, bo podobno, póki co, większą estymą darzy piłkę ręczną – śmieje się Andrzejczak.

W gronie prawie trzech setek dzieci, prawie 70 stanowili uczniowie sopockich szkół, rywalizujący w ramach Sopockiej Ligi Lekkoatletycznej.

Szósta edycja cyklu ENERGA Athletic Cup przeszła do historii, ale jej organizator – Sopocki Klub Lekkoatletyczny – już myśli o kolejnej.  Do 200 szkół Pomorza rozesłano zaproszenia do uczestnictwa w 2015 roku.

 

 

energa_wilczęta