Wielkie sąsiedzkie grillowanie na Stadionie Leśnym

Wbrew nazwie ostatniego w tym roku pod gołym niebem Pikniku Rodzinnego, dla ciała na Stadionie Leśnym będzie też dla sopocian mnóstwo atrakcji w innym wymiarze: sportowym. Nie może być inaczej, skoro organizatorem jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Wielkie grillowanie z aktywnością sportową rozpoczynamy w niedzielę, 19 października o godz. 11.

Obiekt przy ulicy Wybickiego 48 w Sopocie zostanie podzielony na cztery strefy: powitalną, w której będzie okazja, by porozmawiać z olimpijczykami SKLA; gastronomiczną, zdrowotną i sportową.

W tej ostatniej przewidziano przedsięwzięcia, mogące skłonić do aktywności wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na położonym w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Stadionie Leśnym. Niezależnie od wieku i stopnia fizycznego zaawansowania. Najmłodsi otrzymają szansę sprawdzenia się na lekkoatletycznej bieżni w ramach Miasteczka ENERGA Athletic Cup, także w asyście szkoleniowców zmierzą się z tyczką. Dla maluchów jeszcze sportem nie zainteresowanych SKLA przygotowało m.in. dmuchane zjeżdżalnie i animacje, również możliwość przejażdżki kucami. Na nieco starszych uczestników Pikniku Rodzinnego czeka m.in, Fabryka Dobrej Formy pod okiem trenerów czy akces do programu Aktywny Sopot. – Liczymy na to, że takie inicjatywy zdołają zachęcić mniej aktywnych sportowo do tej pory mieszkańców naszego miasta, a w przypadku dzieci i młodzieży – przekonają do dobrodziejstw, wynikających z uprawiania sportu, choćby w formie rekreacji – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA.

W strefie zdrowotnej nadarzy się okazja, by sprawdzić możliwości swojego organizmu, np. poprzez badanie biomechaniki stopy na specjalistycznej bieżni po to by właściwie dopasować buty do biegania. Poza tym dostępne będą stanowiska, przy których można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Głodni i spragnieni zaspokoją swoje potrzeby w wyjątkowo rozbudowanej tym razem strefie gastronomicznej. W niej między innymi grill, ogniska i food trucki. Sopocki klub zachęca wszystkich do zabrania na piknik znajomych i… własnego prowiantu.

Początek sportowo-kulinarnej uczty pod hasłem „Wielkie sąsiedzkie grillowanie” w niedzielę, 19 października o godzinie 11 na Stadionie Leśnym w Sopocie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

 

IMG_1151