ENERGA Athletic Cup: medalodajne lato

O tartanie zapominamy na kilka długich, jesienno-zimowych miesięcy, dlatego wracamy wspomnieniami do słonecznego lata i sukcesów wychowanków ENERGA Athletic Cup oraz ich aktywności w przedsięwzięciach nie tylko o charakterze czysto sportowym, w których nie mogło zabraknąć Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Zatem krótkie resume w pigułce…

Progresja wyników Patryka Dobka w biegu na 400 m ppł imponuje. Wychowanek ENERGA Athletic Cup potwierdził prymat w kraju w tej konkurencji, zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów, a czas, jakim się legitymował stawiał go w gronie faworytów nawet do walki o medal w Mistrzostwach Europy w Zurychu. W Szwajcarii zabrakło trochę szczęścia, ale i tak ustanowił rekord życiowy, który wysforował go na trzecie miejsce na polskiej liście wszechczasów.

Poza tym Patryk zdobył trzy medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Najpierw nie dał szans rywalom w swojej koronnej konkurencji, a następnie poprowadził kolegów ze sztafety SKLA do zwycięstwa na 4×400 metrów. Do tego dołożył srebro na płaskim dystansie 400 metrów.

Wysokie płotki powoli stają się specjalnością sopockiego klubu, bo w tej konkurencji na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu bezkonkurencyjny okazał się również Michał Galikowski.

Olbrzymi potencjał z każdym kolejnym startem ujawnia Paulina Borys. Nasza 16-letnia skoczkini wzwyż w Mistrzostwach Polski Juniorek zdeklasowała o trzy lata starsze rywalki i wzięła udział w lipcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w amerykańskim Eugene.

Z kolei najmłodsi wychowankowie programu, Karolina Młot i Michał Stosik, pod koniec września sięgali po medale podczas Małego Memoriału Kusocińskiego w Zielonej Górze, uznawanego za nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików. Odpowiednio – brąz w skoku o tyczce i srebro w chodzie sportowym na 5 km.

Lekkoatleci – wychowankowie ENERGA Athletic Cup uczestniczyli też w inicjatywach, promujących zdrowy tryb życia i „królową sportu” w ogóle.

W sile blisko stu osób we wrześniu zagościli w Operze Leśnej, gdzie przy okazji koncertu dla mieszkańców Sopotu, towarzyszyli przyznaniu Honorowego Obywatelstwa Sopotu mistrzyni olimpijskiej, Irenie Szewińskiej.

Ponadto wzięli udział w Festynie Organizacji Pozarządowych, który odbył się na sopockim Placu Zdrojowym, a także zaaranżowali Miasteczko Lekkoatletyczne ENERGA Athletic Cup podczas Pikniku Rodzinnego na Stadionie Leśnym.

 

 

 

Mistrzostwa Polski Młodzików Zilona Góra