Siódmą edycję ENERGA Athletic Cup czas zacząć!

Start na lekkoatletycznym tartanie w prawdziwych kolcach i smak rywalizacji z rówieśnikami z całego Pomorza – taka perspektywa musi brzmieć kusząco dla debiutantów w zawodach ENERGA Athletic Cup. Rusza siódma edycja lekkoatletycznego cyklu szkolenia dzieci i młodzieży, a do grona uczestników dołączają uczniowie Zespołu Szkół nr 15 z Gdyni.

Podopieczni Katarzyny Bieleckiej znajdą się pod podwójną presją. Z jednej strony będą musieli w sportowej rywalizacji udowodnić, że sroce spod ogona nie uciekli, z drugiej – w debiutanckim występie będą ich obserwować najbliżsi i znajomi, inauguracyjne zawody odbędą się bowiem w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Będą oni świadkami zmagań w dwunastu finałach w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych – klasy IV-VI oraz gimnazjów – klasy I-III. Zestawienie konkurencji, w których wyłonieni zostaną zwycięzcy:

Dziewczęta : 50m, 600m, skok w dal , skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 2kg(SP) i 3kg(GIM)

Chłopcy : 50m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 3kg(SP) i 5kg(GIM).

Rywalizacja pod dachem hali GOSiR angażuje dziewięć ośrodków z województwa pomorskiego i… warmińsko-mazurskiego. Dzięki dobrym rezultatom, osiągniętym w dwóch zawodach, status pełnoprawnego uczestnika ENERGA Athletic Cup wywalczyli sobie adepci „królowej sportu” z Wilcząt. Oprócz nich w Gdyni powinni zameldować się zawodnicy z Lubichowa, Karsina, Osiecznej-Szlachty, Kalisk, Kolbud, Pinczyna, Gdyni i Sopotu.

Od 2008 roku, czyli od momentu rozpoczęcia programu od początku wspieranego przez Grupę ENERGA S.A., przez program szkolenia młodzieży przewinęło się kilka tysięcy dzieci. Z tej grupy trenerzy SKLA wyłowili talenty pokroju Patryka Dobka i Pauliny Borys – oboje zdobywali medale w imprezach rangi mistrzostw Europy i świata. A przecież nie wymieniamy tych, którzy, póki co, sięgają po trofea „tylko” na arenie krajowej.

Czy siódma edycja ENERGA Athletic Cup odkryje kolejnych kandydatów na mistrzów – przekonamy się już niebawem.

Początek zawodów w Gdyni w sobotę 29 listopada o godzinie 11 w hali GOSiR w Gdyni.

 

Obóz Sportowy Żerków 2014