ENERGA Athletic Cup: droga na Olimp

Medaliści Mistrzostw Polski Młodzików i niemal 250 ich rówieśników sprawdzi się w rywalizacji podczas zawodów ENERGA Athletic Cup. Zmagania dzieci i młodzieży z dziewięciu ośrodków Pomorza odbędą się w hali lekkoatletycznej gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w sobotę 13 grudnia.

Po tych zawodach stanie się jasne, kto pozostaje w programie szkolenia młodzieży, a który z ośrodków będzie musiał się z nim pożegnać. Dlatego wyniki zmagań na bieżni, rzutni i skoczni AWFiS nabierają dodatkowego znaczenia. Opiekunowie wszystkich ekip zapewne wytoczą najcięższe swoje działa, bo nikt nie zamierza oddawać pola.

W związku z ciężarem gatunkowym imprezy, nie zabraknie medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików, Karoliny Młot (skok o tyczce) o Michała Stosika (chód na 5km). W sobotę gdańską uczelnią zawładnie „królowa sportu”, do startu zgłosiło się dziewięć pomorskich ośrodków: Lubichowo, Karsin, Kaliska, Kolbudy, Osieczna, Wilczęta, Pinczyn, Sopot i Gdynia.

Swoje aspiracje i determinację do stałego uczestnictwa w ENERGA Athletic Cup będą mieli szanse potwierdzić amatorzy lekkiej atletyki z gdyńskiego Chwarzna, którzy po raz drugi staną do rywalizacji. Rywalizacji, która przebiega z podziałem na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe (klasy IV-VI) i gimnazja.

Początek zawodów w sobotę 13 grudnia o godzinie 12 w lekkoatletycznej hali AWFiS. Zapraszamy do gorącego dopingu!

urbanek