Wesołowska i Smolnicki z rekordami hali w Toruniu

Szesnaścioro zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego przetestowało parametry nowej hali w Toruniu z bieżnią, która służyła uczestnikom Halowych Mistrzostw Świata w ERGO ARENIE. Nasi lekkoatleci ustanowili aż 9 rekordów życiowych, a Katarzyna Wesołowska i Łukasz Smolnicki mogą się cieszyć mianem rekordzistów toruńskiego obiektu.

Z dobrej strony pokazały się zresztą wszystkie sprinterki SKLA. Wesołowska uzyskała najlepszy spośród całej stawki startujących w 16 biegach na dystansie 60m – 7,58, umacniając się na czele tegorocznych tabel krajowych. Za jej plecami z czasem 7,66 sekundy finiszowała Zuzanna Leszczyńska.

O ile obu paniom zabrakło nieco do rekordów życiowych, o tyle pokusiły się o nie dwie inne sopocianki: wychowanka programu szkolenia ENERGA Athletic Cup, Julia Okuń – 8,12 i Katarzyna Płonka – 8,19.

„Życiówkę” w biegu na 300m wykręciła także Natalia Budnik, osiągając 44,23.

Zadowoleni ze swoich występów mogą być też dwaj wychowankowie programu, wspieranego przez Grupę ENERGA. Łukasz Smolnicki tak szybko, jak w hali w Grodzie Kopernika, jeszcze do tej pory nie biegał. 200 metrów pokonał w czasie 22,66, a 300 – 35,59. Oprócz podopiecznego Rafała Hasa, swoje „życiówki” poprawili jeszcze Michał Mirowski na 300m i Dawid Rakowski na 60m i 200m.

Drugi z wychowanków ENERGA Athletic Cup, Rafał Rendaszka,  poprawił się aż o ponad 80 centymetrów. Rezultat 15,23 m dał mu zwycięstwo w konkursie pchnięcia kulą w rywalizacji 21 kulomiotów w kategorii juniorów młodszych.

„Szybka” i sprzyjająca biciu rekordów hala w Toruniu cieszy się olbrzymią popularnością wśród zawodników. W mityngu wzięło bowiem udział 861 (!) osób.

DSC00289