Juniorzy jadą na krajowy czempionat

11 zawodników naszego klubu – uczestników programu szkolenia ENERGA Athletic Cup, wystartuje w najbliższy weekend w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Jeśli sugerować się rekordami życiowymi sopocian i ich rankingiem w kraju, dorobek medalowy powinien być bardziej okazały niż przed rokiem.

Sądząc po najlepszych osiągnięciach murowaną kandydatką do złota wśród juniorek jest Paulina Borys. W gronie zgłoszonych 17-letnia skoczkini wzwyż legitymuje się o 10 centymetrów lepszą „życiówką” niż druga w tej hierarchii rywalka. Warto zauważyć, że Paulina jest młodsza od większości konkurentek o dwa lat. Atutem sopocian w Grodzie Kopernika powinien być też chód sportowy. Pochodzący z Osiecznej, Zuzanna Czaja i Michał Stosik, mogą się włączyć do walki o miejsca na podium.

Być może o niespodziankę pokusi się również Emilia Kusy, która choć w skoku o tyczce zaczęła się specjalizować stosunkowo niedawno, robi błyskawiczne postępy  i to do tego stopnia, że może się pochwalić drugim rezultatem w Polsce wśród rówieśniczek. Już w tym sezonie halowym pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3.60 m.

Zresztą grupa tyczkarzy zdominowała 11-osobową ekipę sopocką na zawody w Toruniu. Oprócz Kusy, w tej konkurencji wystąpią Natalia Celej oraz Marek Bleja, Jacek Bleja, Dominik Pić i Fryderyk Parzyszek. Kadrę SKLA uzupełniają Julia Okuń w biegu na 60 m i Rafał Rendaszka w pchnięciu kulą. Krajowy czempionat juniorów i juniorów młodszych będzie pierwszą od blisko 40 lat imprezą rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej, rozgrywaną w hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia.

W ubiegły roku nasi reprezentanci z HMPJ, za sprawą Michała Galikowskiego, przywieźli tylko jeden krążek. Za to z najszlachetniejszego kruszcu. Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki!

m6