Sopocianie trzykrotnie na podium

Jeden srebrny i dwa brązowe medale Halowych Mistrzostw Polski zdobyli podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów lekkoatleci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Dorobek sopockiego klubu na imprezach rangi mistrzowskiej powiększyli Michał Lewandowski, żeńska sztafeta 4×200 metrów i płotkarz Artur Noga.

Najlepiej spisał się nasz trójskoczek. Michał Lewandowski w pierwszej próbie oddał swój najdłuższy skok na 15.79 metra. Rezultat pozwolił Michałowi zająć drugie miejsce i dał mu tytuł wicemistrza kraju pod dachem. Rywali w tej konkurencji zdeklasował Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław), zwyciężając wynikiem 16.75 metra.

Po raz pierwszy w historii w programie krajowego czempionatu znalazł się bieg rozstawny 4×200 metrów. I od razu w annałach rodzimej „królowej sportu” zapisały się sprinterki SKLA. Nasza sztafeta, biegnąca w składzie Katarzyna Płonka, Katarzyna Wesołowska, Paulina Klawiter i Karolina Tymińska zdobyła brązowy medal z czasem 1.39.97, finiszując za AZS AWF Katowice i AZS AWFiS Gdańsk. Niestety, kontuzja wyeliminowała Zuzannę Leszczyńską.

W barwach SKLA udany debiut na bieżni w Toruniu zanotował Artur Noga. Brązowy medalista Mistrzostw Europy z Helsinek (2012) w biegu na 110 metrów przez płotki, odbudowuje formę po długim paśmie urazów i zaczął od najniższego stopnia podium w rywalizacji na 60 m ppł z czasem 7,78 sekundy. Artur musiał uznać wyższość Dominika Bochenka i Damiana Czykiera.

O podium w arcyciekawych jak zwykle zmaganiach czterystumetrowców otarł się Patryk Dobek. Podopieczny Krzysztofa Szałacha. Choć do finału uczestnik programu ENERGA Athletic Cup awansował z czasem 46,93, to w samym finale rywale pobiegli znacznie szybciej. Pierwszy na mecie Karol Zalewski i drugi Rafał Omelko poprawiali swoje rekordy życiowe.

Punktowane pozycje zajmowało ponadto sopockie sprinterki. Wesołowska w biegach na 60 metrów i 200 metrów plasowała się odpowiednio na szóstej i piątej lokacie, a Leszczyńska na dystansie jednego okrążenia zajęła szóste miejsce.

Satysfakcję z występu w toruńskiej hali mogą mieć Łukasz Smolnicki – 21,83 na 200 metrów oraz Mateusz Apacki – 48, 97. Przy nazwiskach obu zawodników pojawiło się PB (personal best). 

Z udziału w rywalizacji w hali zrezygnowały tym razem Anna Rogowska i Marta Jeschke.

Wyniki wszystkich konkurencji Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, rozegranych w Grodzie Kopernika znajdziecie TUTAJ.

 

sztafeta_SKLA