ENERGA Athletic Cup nabiera tempa. Teraz Karsin!

Cykl ENERGA Athletic Cup nie zwalnia tempa. Kolejne zawody, tym razem w formule gier i zabaw, odbędą się 7 marca w Karsinie.

Jak uczy doświadczenie, najlepszą zabawę gwarantuje rywalizacja w przeciąganiu liny. To jedna z pięciu konkurencji, których wyniki złożą się na klasyfikację drużynową. Pozostałe to transport zawodników przy pomocy materaców, tor przeszkód, skok w dal z miejsca i konkurencja o tajemniczej nazwie – wyścig krabów. – Zawodnik na starcie wykonuje 5 ugięć i prostowań ramion w podporze przodem / pompki /  na piłce lekarskiej,  następnie pokonuje 6  płotków o wysokości 20 cm. Dobiega do końca sali i po obiegnięciu pachołka przyjmuje pozycję  przysiadu podpartego  nogami odwrotnie do kierunku  biegu, w tej pozycji dociera na linię startu, dając prawo startu kolejnemu zawodnikowi. – wygrywa zespół z najlepszym czasem – wyjaśnia trener koordynator programu ENERGA Athletic Cup, Paweł Andrzejczak.

W zawodach weźmie udział 9 ekip, a zmagania odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (klas-IV-VI) i gimnazjów. Początek w sobotę 7 marca o godzinie 11 w Zespole Szkół nr 1 w Karsinie.

Zapraszamy!

fot. AKPA