ENERGA Athletic Cup: Pinczyn górą!

Tym razem odskocznia od…skoczni, rzutni i bieżni, czyli gry i zabawy zamiast pełnokrwistej lekkoatletycznej rywalizacji, angażowały uczestników ENERGA Athletic Cup. Najlepszą zespołowością podczas zmagań drużynowych w Karsinie wykazali się zawodnicy z Pinczyna.

Po  tym, kiedy z ust dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie, Elżbiety Brzeskiej, padły sakramentalne słowa: „zawody ENERGA Athletic Cup uważam za otwarte…”, zaczęło się! Pięć konkurencji: transport zawodników przy pomocy materaca, tor przeszkód, sprawiające zawsze dużą frajdę i budzące olbrzymie emocje przeciąganie liny, tzw. wyścig krabów i na końcu skok w dal z miejsca. – Taka forma rywalizacji, bez bicia rekordów życiowych czy bezpośredniej walki na tartanie ma spełnić jedno zadanie: cementować ekipy startujące, wskrzeszać w nich ducha zespołowości. Zatem głównie chodzi o dobrą zabawę i kapitalną atmosferę. Choć, oczywiście, dla samych dzieciaków wyniki też nie pozostają bez znaczenia – mówi trener Paweł Andrzejczak (SKLA Sopot).

Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjów. Rezultaty wszystkich sumowano do końcowej klasyfikacji drużynowej. Do końca bój o zwycięstwo toczyły teamy z Pinczyna i Lubichowa. Ostatecznie triumfowali ci pierwsi, a trzecia lokata przypadła gospodarzom.  Najlepszych nagradzała i im gratulowała czwarta siedmioboistka z Mistrzostw Świata z 2011 roku, Karolina Tymińska (SKLA).

W zawodach w Karsinie wzięło udział 230 zawodników z 9 ośrodków, przy czym Gdynia i Sopot połączyły siły, występując jako jeden zespół.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. PINCZYN             70,5 punktów

2. Lubichowo           67

3. Karsin                   63

4. Mikołajki Pomorskie    61

5. Osieczna                          51

6. Kaliska                             47

7. Czersk                               35,5

8. Wilczęta                           28

9. Sopot/Gdynia                  27

plotek