Trener Grelewicz na podbój Europy

Trener Arkadiusz Grelewicz, opiekujący się w Sopockim Klubie Lekkoatletycznym grupami młodzieżowymi, sam powalczy o medale… Mistrzostw Europy. Tak, tak, to nie pomyłka…Wystartuje bowiem w skoku o tyczce w X Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów Lekkiej Atletyki, które w trzeciej dekadzie marca rozegrane zostaną w Toruniu.

Trener Grelewicz tę konkurencję jako zawodnik trenował dwanaście lat pod okiem legendarnego Walentego Wejmana. Tak wysoko jak inny podopieczny Wejmana – Władysław Kozakiewicz co prawda nie skakał, ale z rekordem życiowym na poziomie 4.80m też sroce spod ogon nie uciekł. Popularny w klubie „Grelo” deklaruje, że w międzynarodowej rywalizacji, w której wystąpi w kategorii wiekowej 35-40 lat, stać go na zakręcenie się w okolicach 4 metrów. – Założyłem się z trenerem Pawłem Andrzejczakiem, że pokonam poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości, więc mam potężny bodziec. Z drugiej strony, patrząc na rezultaty innych potencjalnych rywali, może się okazać, że do wywalczenia medalu wystarczy 3.80m – śmieje się Grelewicz.

Jako, że 15 marca trener-zawodnik będzie obchodził 38 rocznicę urodzin, najlepszym, choć nieco spóźnionym prezentem, który sam może sobie sprawić, będzie sukces w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej. Start weteranów tyczki z jego kategorii wiekowej zaplanowano na 25 marca. Trzymajcie kciuki za trenera!

 

 

 

 

grelewicz