ENERGA Athletic Cup: uczcili pamięć Walentego Wejmana

6 medali zdobyli podczas Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana sopoccy zawodnicy, uczestniczący w programie ENERGA Athletic Cup. Najbardziej spektakularnie pamięć wybitnego szkoleniowca uczcili Jacek Bleja i Fryderyk Parzyszek.

Jacek Bleja w kategorii juniorów młodszych swoje najlepsze dotychczas osiągnięcie poprawił o 20 cm, skacząc 3,60 m, ale to jego brata Marka uznano za najlepszego tyczkarza zawodów. Podopieczny trenerów Pawła Andrzejczaka i Arkadiusza Grelewicza uporał się z wysokością 4.30 m, wyżej od drugiego w klasyfikacji Igora Kukiełko (KL Gdynia) o 30 centymetrów. W gronie juniorek młodszych na drugi stopień podium załapała się Emilia Kusy z wynikiem 3.40m. Podobne pozycje w młodszych kategoriach wiekowych zajmowali Mateusz Lewandowski i Filip Wasilewski.

Wśród najmłodszych z tyczką mierzyła się bratanica Jacka Torlińskiego, Julia, która zdaje się kontynuować rodzinne tradycje. 7-latka na początek zaliczyła wysokość 1.30m, dzięki czemu mogła cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca w konkursie. Podczas festiwalu imienia Walentego Wejmana swoją wielką przygodę z tą trudną technicznie konkurencją zaczynała m.in Anna Rogowska. Pamiętam, że to był mój pierwszy start w oficjalnej rywalizacji. Nic dziwnego zatem, że miałam olbrzymią tremę – mówiła w rozmowie z pomorska.tv mistrzyni świata z 2009 roku, obecnie ambasador ENERGA Athletic Cup.

Festiwal SKoku o Tyczce im. Walentego Wejmana rozegrano po raz dwudziesty. Wybitny trener, którego pamięć uczciło blisko 90 zawodników, to wychowawca m.in. Władysława Kozakiewicza, mistrza olimpijskiego z Moskwy (1980) i twórca, wraz z obecnym dyrektorem SKLA, Jerzym Smolarkiem, programu „Razem do Aten”, poprzednikowi ENERGA Athletic Cup, który drogę do sukcesów na arenie międzynarodowej utorował m.in. Annie Rogowskiej.

bleja