ENERGA Athletic Cup: otwieramy sezon letni w Sopocie

Nieliczni uczestnicy programu ENERGA Athletic Cup, jak Michał Galikowski i Rafał Rendaszka już zdążyli posmakować rywalizacji na otwartym stadionie, pozostali sezon letni zainaugurują podczas kolejnej odsłony cyklu zawodów. Do rywalizacji dojdzie na sopockim Stadionie Leśnym w najbliższą sobotę.

Mocne otwarcie w Białogardzie podczas Mityngu Otwarcia Sezonu zaliczył Rafał Rendaszka, który w zmaganiach juniorów w konkursie rzutu dyskiem ustanowił nowy rekord życiowy. Równie udanie wypadł Michał Galikowski, w biegu na 600 metrów wykręcając solidne 1.21.51 sekundy.

Jeśli postawa obu zmotywuje do osiągania dobrych rezultatów ich młodszych kolegów, to w sobotnie popołudnie, 9 maja, powinno być arcyciekawie.  Tym bardziej, że najlepsi  w poszczególnych konkurencjach zawodnicy mają szanse na start w zawodach I Rzutu Ligi Młodzików. – Będziemy się bacznie przyglądać, kto rokuje największe nadzieje na wartościowe wyniki w rywalizacji z rówieśnikami i dokonamy wyboru około 30 lekkoatletów – mówi Paweł Andrzejczak, trener – koordynator ENERGA Athletic Cup.

Na obiekcie SKLA jest zatem o co się bić. Rywalizacja odbędzie się w następujących konkurencjach z podziałem na kategorie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Dziewczęta : 60m(SP IV -VI), 100m(GIM), 300m(GIM), 600m(SP, GIM), skok w dal(SP, GIM), skok wzwyż(SP, GIM), rzut piłeczką palantową (SP), pchnięcie kulą 3kg(GIM), 2 kg (SP) oszczep(GIM), 4x100m(SP, GIM)

Chłopcy : 60m(SP), 100m(GIM), 300m(GIM), 1000m(SP, GIM), skok w dal(SP, GIM),    skok wzwyż(SP, GIM), rzut piłeczką palantową (SP), pchnięcie kulą 5kg(GIM), 3 kg(SP), oszczep(GIM), 4x100m(SP, GIM).

Dodatkowo rozegrany zostanie konkurs skoku o tyczce. Punkty ze zmagań indywidualnych będą liczone do klasyfikacji drużynowej – osobno wśród gimnazjów, osobno – wśród podstawówek. Emocje gwarantowane!

Miejsce akcji: Stadion Leśny w Sopocie, ul. Wybickiego 48, termin: 9 maja, początek o godzinie 11. Zapraszamy do ENERG(A)icznego dopingu!

 

 

 

 

rogowska_eac