Już pięcioro sopocian z minimami

Wicemistrzostwo Polski juniorek i „przepustkę” na Mistrzostwa Europy Juniorek w szwedzkiej Eskilstunie wywalczyła w wieloboju Paulina Ligarska. Prawo startu w czempionacie zdobyła też oszczepniczka Marcelina Witek. Tym samym zawodniczki SKLA do pięciu poszerzyły grono tych, którzy zdobyli kwalifikacje na imprezy rangi międzynarodowej.

Srebrny medal w siedmiobojowej rywalizacji Ligarska okrasiła nowym rekordem życiowym, uzyskując 5259 punktów – zaledwie o 19 mniej niż zwyciężczyni Patrycja Skórzewska (WLKS Wrocław). Podopieczna Michała Modelskiego znakomicie spisała się w konkurencji, kończącej zmagania wieloboistek na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Bieg na 800 metrów wygrała z czasem 2.16.05, poprawiając swoje najlepsze do tej pory osiągnięcie o ponad 5 sekund (!).

Miniony weekend do udanych zaliczy także Marcelina Witek. Nasza oszczepniczka wygrała konkurs podczas Memoriału Józefa Żylewicza w Gdańsku, potwierdzając zwyżkującą dyspozycję przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy (U23), które pod koniec pierwszej dekady lipca odbędą się w Estonii i do których zakwalifikowała podczas wcześniejszego występu w Słupsku.

Na „Żylewiczu” z dobrej strony pokazał się również Patryk Dobek. Podopieczny Krzysztofa Szałacha tym razem pobiegł na 20o metrów i zrobił to z pozytywnym skutkiem – swoją serię wygrał, ustanawiając wynikiem 21.38 nową „życiówkę” – o 0.11 sekundy lepszą od dotychczasowej.

Warto przypomnieć, że pierwszy olimpijczyk – wychowanek programu ENERGA Athletic Cup już wcześniej zagwarantował sobie kwalifikację na europejski czempionat w Tallinnie (Estonia) w swojej koronnej konkurencji – biegu na 400 metrów ppł. Stawkę lekkoatletów, którzy wywalczyli prawo startu w międzynarodowych zawodach mistrzowskich uzupełniają Paulina Borys (skok wzwyż, 1.78 m) oraz Karolina Urban (pchnięcie kulą) które są z przepustką na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w kolumbijskim Cali.