Sopocianki rządzą w skoku wzwyż. Dwa medale MPJ

Paulina Borys ze złotym medalem Mistrzostw Polski Juniorów, a Paulina Ligarska – z brązem. Podczas zawodów, rozgrywanych w Białej Podlaskiej sopocianki zdominowały rywalizację w konkursie skoku wzwyż.

Borys, uczestniczka cyklu ENERGA Athletic Cup, zdeklasowała rywalki. O przepaści, dzielącej 17-latkę SKLA od reszty stawki niech świadczy fakt, że druga i trzecia w klasyfikacji zawodniczki straciły do niej aż 11 centymetrów! Co więcej, nasza reprezentantka w gronie 13 zawodniczek była najmłodsza. Paulina zakończyła zmagania na wysokości 1.81 m, osiągając najlepszy w tym roku wynik, o centymetr gorszy od jej rekordu życiowego. Co prawda atakowała jeszcze poprzeczkę, zawieszoną na 1.83 m, ale bez powodzenia.

Także Paulina Ligarska, nominalnie wieloboistka, wynikiem 1.70 skoczyła najwyżej w tym roku. Jako, że tę wysokość pokonała dopiero w drugiej próbie – w przeciwieństwie do „srebrnej” Kamili Gutkowskiej (MKS Osa Zgorzelec), która zrobiła to w pierwszym podejściu – musiała się zadowolić brązowym medalem.

Obu naszym zawodniczkom serdecznie gratulujemy

fot. Tomasz Kasjaniuk (PZLA)

borys