MPS – I dzień: medale SKLA w każdym kolorze

Trzy medale – każdy innego koloru – pierwszego dnia lekkoatletycznych 91. Mistrzostw Polski Seniorów zdobyły zawodniczki Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Tytuł mistrzyni Polski w rzucie oszczepem wywalczyła Marcelina Witek, a na najniższym stopniu podium w tej samej konkurencji stanęła Urszula Jakimowicz. Wicemistrzostwo w sprincie „nabiegała” Marta Jeschke.

W konkursie oszczepniczek do końca ważyły się losy wygranej. Mimo, że Witek rzucając na odległość 56.80 m, prowadziła od drugiej serii, to musiała mieć się na baczności, bo Marta Kąkol (AZS AWFiS Gdańsk) w pierwszej próbie uzyskała zbliżony do późniejszej zwyciężczyni rezultat – 56.34. O ile gdańszczanka o 20 centymetrów poprawiła swój rekord życiowy, o tyle dla sopocianki był to „zaledwie” najlepszy wynik w bieżącym sezonie.

Witek, uczestniczka programu ENERGA Athletic Cup, zdetronizowała Jakimowicz, która złotem Mistrzostw Polski cieszyła się przed rokiem w Szczecinie. Tym razem Ula rzucała zdecydowanie bliżej od dwóch koleżanek z Trójmiasta – 53.17 m – co wystarczyło do zajęcia najniższego miejsca na pudle.

Do czterech srebrnych medali z seniorskich Mistrzostw Polski w biegach na 100 m i 200 m, kolejny dołożyła Marta Jeschke. Podopieczna Michała Modelskiego tak szybko jak w niedzielę na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego jeszcze w tym sezonie nie biegała. W finale wpadła na metę z czasem 11.50 – o 0.02 sekundy szybciej niż Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa). Triumfowała faworytka, Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Przed naszą sprinterką na Mistrzostwach Polski jeszcze starty na 200 metrów i w klubowej sztafecie 4 x 100 metrów.

W biegu na 400 metrów ppł z najlepszym czasem – 51.49 – do finału tej konkurencji awansował młodzieżowy mistrz Europy, Patryk Dobek.

witek