MPS – III Dzień: Noga z tytułem i minimum na Pekin!

Artur Noga zdobył trzeci złoty medal dla Sopotu podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Seniorów. Nasz zawodnik wypełnił też minimum na Mistrzostwa Świata, a cały team SKLA wraca nad morze z workiem 9 medali. Tak dobrze nie było od 1953 roku!

Bliski uzyskania kwalifikacji na światowy czempionat do Pekinu Noga był już podczas Memoriału Janusza Sidły – wówczas zabrakło zaledwie ułamków sekundy. Tym razem,w finałowym biegu na 110 metrów przez płotki w Krakowie, nie zmarnował szansy. Noga zwyciężył bezdyskusyjnie z czasem 13.39 – lepszym od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o 0.08 sekundy.

Niewiele gorzej – także o 0.08 sekundy – od swojego rekordu życiowego i srebro na 200 metrów „wybiegała” Marta Jeschke. Czas podopiecznej Michała Modelskiego 23.27  i trzeci medal na mistrzostwach kraju pod Wawelem. Wcześniej krążek z tego samego kruszcu zdobyła w sprincie, a brąz w sztafecie 4×100 metrów.  Złudzeń rywalkom, kto jest najlepszy na tym dystansie, nie pozostawiła Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), która jako pierwsza od ośmiu lat Polka złamała granicę 23 sekund (22.94).

Drugi srebrny medal podczas zawodów na stadionie krakowskiej AZS AWF wywalczyła też Angelika Cichocka. W biegu na 1500 metrów sopocianka musiała uznać wyższość Sofii Ennaoui.

Na czwartym miejscu uplasowała się sztafeta czterystumetrowców SKLA, biegnąca w składzie Łukasz Smolnicki, Mateusz Apacki, Damian Ruszkiewicz i Patryk Dobek. Medalu nie ma, ale może być za to satysfakcja z nowego rekordu klubu: 3.08.62

O podium otarła się też Karolina Tymińska, której w konkursie skoku w dal do brązowego medalu zabrakło raptem… 2 centymetrów.

Karolina ostrzyła sobie zęby na medal w tej konkurencji, ale już wcześniej zapewniła sobie start na Mistrzostwach Świata w Pekinie w siedmioboju. Podobnie jak Jeschke w sztafecie, Patryk Dobek na 400 m ppł, Cichocka na 1500 metrów i wreszcie Noga wynikiem osiągniętym w Krakowie.

Tak licznej, pięcioosobowej, reprezentacji na imprezie międzynarodowej rangi mistrzowskiej Sopocki Klub Lekkoatletyczny nie miał już dawno. Równie okazały jest też dorobek medalowy sopocian na Mistrzostwach Polski Seniorów. 9 medali – 3 złote, 4 srebrne i dwa brązowe – to najlepsze pod względem liczby osiągnięcie od 1953 roku! Wtedy zawodnicy ówczesnej Spójni na podium stawali 10 razy.