Witek i Dobek potwierdzili prymat wśród młodzieżowców. Sztafeta bez medalu

Marcelina Witek zdeklasowała pozostałe oszczepniczki podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Prymat w na 400 metrów przez płotki na zawodach w Białymstoku potwierdził Patryk Dobek.

20-letnia zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w młodzieżowym czempionacie (do lat 23) wystąpiła jako zdecydowana faworytka i nie zawiodła. Marcelina zwyciężyła wynikiem 53.55 metra, podczas gdy druga w klasyfikacji Agnieszka Grubba (AZS AWFiS Gdańsk) posłała oszczep prawie pięć metrów bliżej (48.90 m).

Kilka godzin później nasza miotaczka, zaznaczyła też swój udział w konkursie pchnięcia kulą. Z rezultatem 13.41 – najlepszym  w jej wykonaniu w tym sezonie – zajęła piątą lokatę.

W zdobyciu tytułu mistrzowskiego w gronie młodzieżowców Patrykowi Dobkowi mógł przeszkodzić tylko pech. Na szczęście, nic takiego nie miało miejsca. Młodzieżowy mistrz Europy z tego roku  na wysokich płotkach przypieczętował znakomity sezon 2015, zdobywając kolejne złoto. Podopieczny Krzysztofa Szałach zwyciężył z czasem 51.28.

Obojgu naszym świeżo upieczonym mistrzom serdecznie gratulujemy :)

O krok od medalu była sopocka sztafeta 4×400 metrów – ekipie, biegnącej w składzie Łukasza Smolnicki, Michał Mirowski, Damian Ruszkiewicz i Dobek do brązu zabrakło 0,13 sekundy i ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Tytuł dla AZS AWF Wrocław.