SKLA na Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych. Bądźcie z nami w sobotę!

Jeśli lekkoatletyka kryje jeszcze – Waszym zdaniem – jakieś tajemnice, to będzie można je rozwiać w najbliższą sobotę, 12 września. Tego dnia na Skwerze Kuracyjnym nieopodal mola odbędzie się XIII Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych z udziałem Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego i uczestników programu ENERGA Athletic Cup.

Wśród około 60 podmiotów nie może zabraknąć prezentacji SKLA. Będziemy pokazywać mieszkańcom i turystom specyfikę lekkoatletycznego treningu. Stanie się to możliwe w specjalnie zaaranżowanym Miasteczku Lekkoatletycznym ENERGA Athletic Cup. Będzie okazja, żeby sprawdzić się na bieżni, ale również zapoznać się ze sprzętem lekkoatletycznym – oszczepem, dyskiem czy kulą.

O żywocie profesjonalistów opowiedzą obecni zawodnicy SKLA, którzy będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Oprócz naszego klubu, wśród wystawców znajdą się organizacje pozarządowe, jak również instytucje publiczne działające w sferach:  zdrowia, społecznej, ekologii i ochrony środowiska, edukacji i kultury. Swoje działania kierują do rodzin, dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Od wielu lat w wydarzeniu bierze udział Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna gwarantując, w szczególności najmłodszym uczestnikom Festynu, niezapomniane atrakcje.

– W tym roku spodziewamy się udziału blisko 60 podmiotów, tworzących na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo aktywną przestrzeń promowania działalności przynoszącej społeczny pożytek, inspirującą do podejmowania aktywności obywatelskiej – mówi Piotr Harhaj ze Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji, organizatora wydarzenia.

XIII Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych tradycyjnie rozpocznie się uroczystą i barwną paradą, która spod kościoła św. Jerzego przy ul. Bohaterów Monte Cassino przemaszeruje do miejsca przeznaczenia, czyli na Skwer Kuracyjny. Festyn odbędzie w sobotę, 12 września w godz. 11.30 – 15. 

Przybywajcie tłumnie! Serdecznie zapraszamy

festyn