ENERGA Athletic Cup: Mikołaje w rolach głównych

Akt numer 2 ósmej edycji ENERGA Athletic Cup swoją obecnością uświetnią – jakżeby inaczej! – święci Mikołaje. To oni zagrają pierwszoplanowe role w spektaklu, który z udziałem aktorów z dwunastu ośrodków Pomorza ponownie odbędzie się  Gdyńskim Centrum Sportu.

Mikołaje wystąpią w dwóch scenach, czyli konkurencjach i będą to sceny godne oka kamery telewizyjnej. Zawodnicy w mikołajowych czapkach i z workami na plecach powalczą w biegu na dystansie 500 metrów, a techniczne umiejętności w rzucie workiem zaprezentują Mikołaje starsi wiekiem, czyli opiekunowie poszczególnych ośrodków.

Przedświąteczna aura nie powinna stępić zapału głównych aktorów – uczniów z dwunastu pomorskich i pozapomorskich placówek. Rywalizacja na bieżni i rzutniach Gdyńskiego Centrum Sportu odbędzie się, zgodnie z tradycją poszukiwania lekkoatletycznych talentów, w dwóch kategoriach wiekowych: „podstawówek” klas IV-VI i gimnazjów. Występy Mikołajów scenarzyści przewidzieli na deser. Wcześniej zmagania młodych adeptów „królowej sportu” rozpisano na dziesięć konkurencji:

Dziewczęta : 50m, 600m, skok w dal , skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 2kg(SP) 3kg(GIM)

Chłopcy : 50m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 3kg(SP) 5kg(GIM)

O ile Gdynia i Sopot od dawna zadomowili się w programie ENERGA Athletic Cup, o tyle dla Gdańska, a konkretnie SP nr 86, będzie to debiut, a zarazem test umiejętności sportowych i determinacji do uczestnictwa w programie szkolenia młodzieży. Oprócz zawodników z Trójmiasta, przed żądną wrażeń i emocji publicznością wystąpią też reprezentanci Nowej Cerkwi, Osiecznej, Karsina, Lubichowa, Pinczyna, podgdyńskiego Pogórza, Kalisk, Mikołajek Pomorskich i Wilcząt z województwa warmińsko-mazurskiego.

Zawody, które organizuje Sopocki Klub Lekkoatletyczny, rozpoczną się w sobotę 19 grudnia o godzinie 11 w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu.

DSC_0475_tyczka