ENERGA Athletic Cup: debiut Gdańska z Mikołajami w tle

Emocje, dobre wyniki i…  niezły ubaw – przedświąteczne zawody z cyklu ENERGA Athletic Cup dostarczyły sporo wrażeń. Rywalizacja odbyła się w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu.

Po raz kolejny powiększyła się lekkoatletyczna „rodzina” programu szkolenia, wspieranego przez Grupę ENERGA. Do już zadomowionych ośrodków, uczestniczących w zmaganiach na bieżni, skoczni i rzutni dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 86 z Gdańska. W debiucie nowej ekipy, reprezentujący ją Robert Cinszek pokusił się nawet o zwycięstwo w pchnięciu piłką lekarską.

DSC_0646

Po raz drugi organizatorzy zawodów, Sopocki  Klub Lekkoatletyczny, do udziału zaprosili zespół z Chmielna, a coraz pewniej w lekkoatletycznym towarzystwie czują się inni „nowi”, czyli zawodnicy z Nowej Cerkwi, którzy w Gdyni trzykrotnie stawali na podium.

Spośród wszystkich konkurencji, na wyróżnienie zasługuje wynik Aleksandra Jastrowskiego w skoku w dal. W kategorii gimnazjów lekkoatleta z Mikołajek Pomorskich wygrał rezultatem 6.14, aż o 1,20 metra wyprzedzając drugiego w klasyfikacji rywala.

Komplet wyników z zawodów, rozegranych w Gdyńskim Centrum Sportu znajdziecie na stronie www.energaathleticcup.pl.

Tym razem emocji i… śmiechu przysporzyli opiekunowie wszystkich ekip, którzy sprawdzili się w okolicznościowej konkurencji – rzucie workiem świętego Mikołaja. Technika była dowolna, dzięki czemu niektórzy miotali na odległość ponad 10 metrów.

mikolaje

DSC_0715