„Spotkanie z Mistrzem” w Chmielnie

Można oglądać mistrzynię świata w skoku o tyczce na szklanym ekranie, jednak dużo lepiej mieć ją na wyciągnięcie ręki. 20 stycznia w Chmielnie ruszy kolejny cykl „Spotkań z Mistrzem”. Z Anną Rogowską tym razem spotkają się uczniowie szkół znajdujących się poza Trójmiastem. Polska lekkoatletka, która w ubiegłym roku zakończyła swoją karierę, w ramach programu ENERGA Athletic Cup, popularyzuje „królową sportu” wśród najmłodszych.

Mistrzyni świata z 2009 roku z Berlina spotka się w Zespole Szkół w Chmielnie z dziećmi i młodzieżą z terenu całej gminy.

– W ramach ENERGA Athletic Cup każdego roku szukamy szkół chętnych do współpracy, a tym samym miejsc, w których być może kryją się przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki. Wizyta w Chmielnie będzie wyjątkowa. Spotkamy się z blisko 500 uczniami, którzy przyjadą z całej gminy – mówi Katarzyna Kowalska, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA. – Tym razem możemy mówić o Spotkaniu z Mistrzyniami, bo poza tyczkarką Anią Rogowską, ambasadorką programu Energa Athletic Cup, z najmłodszymi amatorami sportu  spotka się również Karolina Tymińska.

Będą opowieści o hektolitrach wylanego na treningach potu i codziennych wyrzeczeniach, ale i o sukcesach, które warte są każdego poświęcenia. Ania podzieli się swoimi doświadczeniami i wyjaśni, dlaczego warto mierzyć wysoko i sięgać szczytów.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu sprawdzą swoją wiedzę o lekkiej atletyce, ale i chwycą za tyczkę. Tym samym będą mogli wyobrazić  sobie atmosferę na rozbiegu przed oddaniem skoku. W Chmielnie niektórzy mieli już do czynienia – na poważnie – z tą konkurencją lekkoatletyczną. To właśnie z tej kaszubskiej miejscowości pochodzi Seweryn Szlachetka, swego czasu dobrze rokujący tyczkarz, przez kilka lat broniący barw Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

 – Wizyty w mniejszych ośrodkach, jak Chmielno, mają za zadanie zaszczepić w dzieciakach bakcyla sportu, na początek choćby w wymiarze rekreacyjnym. A kto wie, czy przy okazji nie ujawni się talent na miarę nie tylko Szlachetki, ale pokroju innych znanych zawodników, którzy pochodzą z Kaszub: sprintera Łukasza Chyły z Dziemian czy Patryka Dobka z Karsina, który jako pierwszy uczestnik programu szkolenia ENERGA Athletic Cup wypłynął na głęboką, światową wodę – mówi Jerzy Smolarek, Dyrektor SKLA.

Spotkaniu Rogowskiej z dziećmi z gminy Chmielno będzie towarzyszył mecz siatkówki między reprezentacją SKLA Sopot a gospodarzami, w którym udział – w ekipie przyjezdnych – weźmie między innymi nasza siedmioboistka, Karolina Tymińska.

„Spotkanie z Mistrzem” w Chmielnie odbędzie się w środę, 20 stycznia o godz. 10:00. Kolejne dwa zaplanowano na 4 lutego w Pinczynie i 10 lutego w Elblągu.

spotkanie z mistrzem