Biegacze Urbanka podbili Osieczną

Dokładnie połowa z 12 medali podczas kolejnych zawodów z cyklu ENERGA Athletic Cup, biegów przełajowych w Osiecznej, padła łupem sopocian. Ekipa trenera Ryszarda Urbanka wygrała też klasyfikację drużynową, dystansując gospodarzy.

Trener Urbanek miał powody do satysfakcji i mógł pękać z dumy, obserwując dominację swoich podopiecznych na trasach wokół Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej. Najbardziej była ona widoczna w rywalizacji dziewcząt w kategorii gimnazjów w biegu na 1200 metrów. Od początku warunki w nim dyktowały trzy sopocianki, a jedyną niewiadomą pozostawała kwestia konfiguracji na poszczególnych stopniach podium. Ostatecznie zwyciężyła znakomicie finiszująca Alicja Stój, a tuż za jej plecami na linię mety wpadła Emilia Mikszuta. Trzecie miejsce dla Laury Stolarczyk. – Wszystkie dziewczyny zasłużyły na duże słowa uznania, a Ala z każdym startem potwierdza, że ma „papiery” na naprawdę szybkie bieganie w przyszłości – mówi o zwyciężczyni Ryszard Urbanek.

W tej samej kategorii wiekowej, wśród chłopców, dzielnie honoru gospodarzy bronił Michał Stosik – nominalnie chodziarz, zresztą aktualny wicemistrz Polski młodzików w tej konkurencji, tym razem przeobraził się w biegacza i z dużą przewagą wygrał zmagania na dystansie 1700 metrów. Drugie miejsce zajął Filip Drawc (Sopot), a trzecie – Damian Połom (także z Osiecznej).

W „podstawówkach” także swoja moc zaprezentowały dziewczęta z Sopotu , stając na najwyższym i najniższym stopniach podium – odpowiednio Julia Wirgowska i Barbara Barniak. Przedzieliła je Wiktoria Narloch z Osiecznej. Niewykluczone, że do wyczynów sopocianki zmobilizowała Anna Rogowska, która wcieliła się w rolę startera. Trener Urbanek ma jednak bardziej racjonalne wytłumaczenie tego fenomenu. – Stworzyła się fajna grupa biegaczek, napędzająca się wzajemnie. Wewnętrzna rywalizacja może się przełożyć tylko na pozytywne efekty – dodaje. W stawce chłopców, na 1200 metrów, triumfował Konrad Łabiński z Pinczyna, przed Przemysławem Michalskim (Sopot) i Jakubem Żywickim (Kaliska).

W sumie w czterech biegach rywalizowało ponad 200 zawodników z dziesięciu ośrodków programu szkolenia ENERGA Athletic Cup. W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo Sopotu (247 punktów), przed Osieczną (201) i Pinczynem (107).

RANKING DRUŻYNOWY

1. SOPOT   247

2. Osieczna 201

3. Pinczyn 107

4. Karsin    97

5. Lubichowo  51

6. Czersk         47

7. Mikołajki Pom. 45

8. Kaliska             27

9. Wilczęta           18

10. Gdynia          15

2 (2)