Cichocka poniżej 2 minut na 800 metrów!

Rewelacyjny bieg Angeliki Cichockiej na mityngu we włoskim Rieti. Zawodniczka SKLA po raz pierwszy w karierze złamała granicę 2 minut na dystansie 800 metrów. Od 13 września nasza lekkoatletka może się pochwalić rekordem życiowym na poziomie 1.59.55.

Angelika zajęła piąte miejsce, ale też rywalki miała nie byle jakie. Zwyciężyła reprezentantka Burundi, Francine Niyonsaba, a dopiero czwarte miejsce zajęła świeżo upieczona mistrzyni świata z Pekinu, Białorusinka Marina Arzamasava. Szósta finiszowała Joanna Jóźwik. Właśnie „szóstka” biegaczek zeszła poniżej 2 minut, co świadczy o jakości biegu w Rieti.

Do tej pory „życiówka” Cichockiej wynosiła 2.00.20 i została ustanowiona w 2011 roku. – Czekałam na ten wynik ponad 5 lat i było warto! Ktoś może powiedzieć, że to nic takiego, ale dla mnie znaczy wiele. Wiem, że jak teraz się udało, to kolejne biegi na 800 będą jeszcze szybsze! – czytamy na facebookowym profilu zawodniczki SKLA.

W niedzielę w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym zaprezentowali się również inni lekkoatleci SKLA. Artur Noga w finale biegu na 110 m ppł zajął trzecie miejsce z czasem 13.54, przegrywając tylko z Jamajczykiem Hansle Parchmentem i Shane Brathwaithem z Barbadosu.

Na siódmej pozycji w silnie obsadzonej stawce sprinterek z czasem 11.83 finiszowała Marta Jeschke.