10 razy na podium Mistrzostw Polski!

Aż 10 medali mistrzostw Polski, w tym 5 złotych, zdobyli nasi lekkoatleci podczas Mistrzostw Polski. Trzydniowe zawody rozegrano w Bydgoszczy.

Królową średnich dystansów została Angelika Cichocka. Po pokonaniu rywalek pierwszego dnia czempionatu w biegu na 1500 metrów, na zakończenie postawiła stempel, zwyciężając także na 800 metrów. Sopocianka jeszcze pół okrążenia przed metą oglądała plecy Joanny Jóźwik, ale na ostatniej prostej zaimponowała finiszem i wpadła na linię mety z czasem 2.10.62 – o.38 sekundy szybciej od Jóźwik.

Dwa złota do dorobku SKLA dopisała też Anna Kiełbasińska. Najpierw wspomogła klubowe koleżanki ze sztafety 4×100 metrów w składzie Katarzyna Wesołowska, Marta Jeschke, Karolina Tymińska. Sopockie sprinterki zeszły poniżej 45 sekund, osiągając 44.90.

Następnie Kiełbasińska rozprawiła się z rywalkami na swoim koronnym dystansie 200 metrów, zwyciężając z rezultatem 23.27 – najlepszym w jej wykonaniu w tym sezonie. Z trzeciego krążka – brązowego – cieszyła się po biegu na 100 metrów, gdzie czwartą na mecie, Agatę Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław) wyprzedziła o 0.01 sekundy!

Trzeci raz z rzędu w seniorskich mistrzostwach kraju w biegu na 400 m ppł pogromcy nie znajduje Patryk Dobek. W złamaniu bariery 50 sekund uczestnikowi Energa Athletic Cup przeszkodziły rzęsiste opady deszczu. Wygrał z czasem 50.06.

Najdalej w tym sezonie skoczyła w konkursie trójskoku Katarzyna Płonka. 13.46 metra wystarczyło Kasi do zdobycia brązowego medalu. Jednocześnie po zawodach oświadczyła, że kończy… sportową przygodę w charakterze zawodniczki.

O wskoczenie na najniższy stopień podium pokusił się drugi z sopockich trójskoczków, Michał Lewandowski. Rezultat Michała to 16.35, a do srebra zabrakło zaledwie siedmiu centymetrów.

Tytułu mistrzyni Polski, wywalczonego w 2015 roku, nie zdołała obronić w rzucie oszczepem Marcelina Witek. Tym razem sopocianka musiała uznać wyższość Marii Andrejczyk. Gorzej niż rok temu powiodło się też Arturowi Nodze. W Bydgoszczy nasz płotkarz, w stawce finalistów biegu na 110 m ppł, finiszował na trzecim miejscu – za Damianem Czykierem i Dominikiem Bochenkiem. Czas Nogi 13.83 jest gorszy o prawie pół sekundy od tego uzyskanego przed rokiem podczas imprezy tej samej rangi.

W sumie lekkoatleci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z 92. Mistrzostw Polski w Bydgoszczy wracają z workiem 10 medali: 5 złotych, 1 srebrnego i 4 brązowych.

 

kielbasinska