„Życiówki” na dobry początek

Sezon halowy jeszcze na dobre nie nabrał rozpędu, a już kilkoro naszych zawodników zasygnalizowało zwyżkującą formę. Rekordy życiowe w pierwszych tegorocznych startach ustanowili Karolina Urban, Anna Kiełbasińska i Łukasz Smolnicki, a więcej niż przyzwoite wyniki Pauliny Ligarskiej sprawiły, że znalazła się w składzie wielobojowej reprezentacji na mecz międzypaństwowy.

Prawdziwy popis nasza wieloboistka dała w pchnięciu kulą. W tej konkurencji „życiówkę” poprawiła znacznie, zatrzymując się na wyniku 12.88 metra. Na razie! Dokonała tego pchając kulą 4-kilogramową, podczad gdy jej rekord „trójką” wynosił do tej pory 11.58m.

Dobre występy Pauliny sprawiły, że została powołana do wielobojowej reprezentacji Polski na mecz międzypaństwowy z udziałem ekip z Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Polski właśnie. Mityng odbędzie się w najbliższy weekend w Pradze.

Moc w kuli pokazała też na zawodach w Toruniu Karolina Urban. Podopieczna Aleksandry Walczak najpierw pchnęła ją na odległość 14.23, poprawiając „życiówkę”, by chwilę później dołożyć kolejne pół metra. Teraz to 14.73 m i czapki z głów dla naszej kulomiotki!

O tym, że nawierzchnia w toruńskiej hali „niesie” lekkoatletów świadczy wynik Anny Kiełbasińskiej. Sprinterka SKLA wykręciła najlepszy rezultat na nietypowym dla siebnie dystansie 300 metrów – 38.73 sekundy.

Znakomicie w tej samej konkurencji spisał się Łukasz Smolnicki, który własny rekord życiowy poprawił o ponad sekundę (!), windując go na poziom 34.23.

Liczna reprezentacja Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w dniach 28-29 stycznia powalczy w Mistrzostwach Okręgu Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych (na zdjęciu podczas obozu w Wieżycy), które rozegrane zostaną również w Toruniu.

wieżcyua