11 medalistów MŚ i ME na „Sidle”

Konkurencji najmniej w historii mityngu, ale za to intensywność emocji na poziomie dotychczas nie oglądanym. Najwięcej podczas jubileuszowego, XX Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły należy sobie obiecywać po rywalizacji biegaczek w „Bursztynowej Mili” i kulomiotów.

Czołowi polscy lekkoatleci do nadmorskiego kurortu zjadą wprost z mistrzostw świata w Londynie, gdzie w konkursie pchnięcia kulą mają zamiar namieszać Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk. W Sopocie będą gwiazdami pierwszej wielkości. Nie tylko z racji gabarytów. Halowy mistrz Europy kontra wicemistrz Europy z Amsterdamu – obaj coraz regularniej pchają powyżej 21 metrów, co zwiastuje kapitalny pojedynek. Pokrzyżować szyki naszym eksportowym kulomiotom postara się Rafał Kownatke z Pucka.

Inne medalistki mistrzostw Europy – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui – dowiodą, że lekkoatletyka zasługuje na miano „królowej sportu” nie bez przyczyny. Panie pobiegną w biegu „Bursztynowej Mili” na dystansie 1000 metrów i niewykluczone, że – podobnie jak w ubiegłorocznej edycji „Sidły” – pokuszą się o najlepszy w tym roku wynik na świecie. Biegaczki upamiętnią Elżbietę Duńską – Krzesińską, mistrzynię olimpijską w skoku w dal z 1956 roku. – Ten bieg ma szczególny wymiar. Z jednej strony mamy jedną z nielicznych okazji, by podziwiać „na żywo” najlepszą sopocką lekkoatletkę, Angelikę Cichocką. Z drugiej strony przypominamy postać legendarnej „Złotej Eli”, honorowej obywatelki naszego miasta – podkreśla prezydent Sopotu, Jacek Karnowski

Gościem honorowym mityngu będzie prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej (EAA), Norweg Svein Arne Hansen. – Jego obecność świadczy o tym, że Sopot może pretendować do miana organizatora poważnej imprezy europejskiej – zauważa Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. Memoriał Janusza Sidły w środę, 16 sierpnia. Początek zawodów na Stadionie Leśnym w Sopocie o godz. 17.

Lekkoatleci będą rywalizować w 11 konkurencjach.

Kobiety: 100 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok o tyczce,
Mężczyźni: 300 m, 800 m, 1500 m, rzut oszczepem, skok w dal, pchnięcie kulą

Wstęp wolny

plakat