65 Plebiscyt Dziennika Bałtyckiego

Zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego byli bardzo widoczni na rozstrzygnięciu 65 Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego, tradycyjnie przebiegającego pod patronem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. W każdym z powiatów wybierani byli: sportowiec roku, sportowiec roku junior, trener roku oraz drużyna roku. W Sopocie 3 z powyższych kategorii wygrali nasi reprezentanci. Trenerem roku został Ryszard Urbanek, wychowawca młodych grup szkoleniowych o profilu wytrzymałościowym, sportowcem roku junior Emilia Kusy, aktualna Mistrzyni Polski U20 w skoku o tyczce, a drużyną roku SKLA Sopot, czyli najlepszy klub w województwie pomorskim 2017 roku w klasyfikacji punktowej sportu młodzieżowego w lekkiej aletyce. Oprócz rankingów szczebla powiatowego na deskach Teatru Wybrzeże ogłoszona została najlepsza 10-ka sportowców województwa, w której również nie zabrakło naszych reprezentantów. 3 miejsce zajęła nasza eksportowa zawodniczka, Mistrzyni Europy i halowa vice-Mistrzyni Świata z Sopotu Angelika Cichocka, a w 10-ce znalazła się również Anna Kiełbasińska jedna z najlepszych sprinterek w naszym kraju.