Wspaniały sezona halowy SKLA

Zima w pełni, a zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego znakomicie radzą sobie na dużych halowych imprezach, także międzynarodowych. Mamy kolejne fantastyczne rekordy i medale, które przyjadą do Sopotu.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu świetnie spisały się zawodniczki. Dominika Kolterman, która wróciła do Sopotu z brązowym medalem w pięcioboju. Jej klubowa koleżanka Alicja Stój wywalczyła srebro w biegu na dystansie 600 metrów, ocierając się o Rekord Polski w tej konkurencji.

Nasze mistrzynie – seniorki, Angelika Cichocka i Anna Kiełbasińska uzyskały wyniki kwalifikujące je do Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Cichocka wypracowała minimum w biegach na 800 i 1500 metrów, Kiełbasińska w biegu na 200 metrów. Czasem 23,19 s, nieznacznie tylko gorszym od rekordu życiowego, Ania ustanowiła najlepszy tegoroczny wynik w Europie! Do swoich sportowych sukcesów sprinterka SKLA dopisała także rekord Polski pobity na mityngu we francuskim Lievin, na nietypowym dystansie 300 m. Przebiegła go z czasem 37,02 sek. To jak do tej pory najlepszy czas na tym dystansie w historii polskiej lekkoatletyki.

Kolejne szanse na zdobycie medali, zresztą wykorzystane w 100%  mieli zawodnicy startujący w Halowych Mistrzostwach Polski 17-18.02.2018 w Toruniu. W mieście Mikołaja Kopernika ponownie wspaniale spisały się Kiełbasińska i Cichocka zdobywając złote medale w swoich koronnych dystansach 200m i 800m, a medale brązowe zdobyli: wracająca po kontuzji Paulina Borys – skok wzwyż, Artur Noga – 60mppł i Paulina Ligarska w 7-boju.

Kiełbasińska-Modelski