Jest dobrze !!

Jerzy Smolarek – Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z siedzibą na pięknym Stadionie Leśnym przy ulicy Wybickiego w Sopocie – nie kryje zadowolenia.

„Jest dobrze. Sezon letni, na otwartych obiektach, powoli nabiera rozpędu, a zawodnicy SKLA już notują obiecujące wyniki. Paulina Ligarska, na Mistrzostwach Polski w Wielobojach rozgrywanych w Suwałkach, zgarnęła całą pulę. Jako „młodzieżówka” z wynikiem 5845 pkt. zdobyła złoto w swojej kategorii, jak i w kategorii seniorów. Po prostu Królowa Wieloboju.

W austriackim Linz Ania Kiełbasińska  pobiegła po nowy rekord życiowy w biegu na 400m (52,45 s.) i wypełniła minimum na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Juniorka Alicja Stój, na zawodach w Krakowie, ustanawiając wynikiem 2:07,29 rekord życiowy na dystansie 800 m, uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Europy U-18 w Gyor (Węgry) 5-8.07.2018.

Nasi reprezentanci powalczyli również na Mistrzostwach Polski w Biegach Sztafetowych – 2.06. Suwałki.

Ola Jachorek – złoty medal (wojewódzka szwedzka sztafeta mieszana U-18)

Kacper Bieszke – srebrny medal (wojewódzka sztafeta mieszana 4x600m)

Piotr Dobrzański, Filip Lewandowski, Oliwia Magulska, Hania Cieślińska – srebrny medal (sztafeta klubowa 4x600m)

Emila Mikszuta, Ala Stój, Igor Stoltman, Piotr Grzybowski – srebrny medal (sztafeta klubowa 4x800m)

Warto również odnotować, że nasza „młodzieżówka” Paulina Borys z wynikiem 1,83m przewodzi w tabeli polskich skoczkiń wzwyż.

To obiecujący prognostyk przed Mistrzostwami Polski w Lublinie (lipiec). Te zawody to dla większości zawodników najważniejsza impreza sezonu. Dla niektórych tą najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy w Berlinie (sierpień). Wierzę, że na każdej z nich zawodnicy sopockiego klubu zaznaczą swoją obecność. Z pewnością wielu z nich będzie można zobaczyć na flagowej imprezie Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego – Memoriale Janusza Sidły – 27 lipca, na Stadionie Leśnym w Sopocie. Już dzisiaj serdecznie zapraszam na trybuny najpiękniejszego stadionu lekkoatletycznego. – DO ZOBACZENIA.

SKLA

Ligarska