Pierwsze starty sopocian

Z wysokiego C rok 2013 zaczyna Patryk Dobek. Nasz zawodnik podczas mityngu lekkoatletycznego RKS Łódź poprawił swój rekord życiowy w biegu na nietypowym dla siebie dystansie 200 metrów. Oprócz niego, w rywalizacji w hali wzięło udział dwoje innych zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Rezultat Patryka 22.84 okazał się najlepszym spośród wszystkich piętnastu biegów. Poza tym – jednym z dwóch poniżej 23 sekund. Swój bieg, w zmaganiach a 400 metrów, czasem 61.63, wygrała też Tatiana Kukiełko.

Słabiej w Łodzi wypadł Jakub Bojarski. 15-latek w swojej serii na dystansie 800 metrów, zajął szóstą lokatę. Jego czas to 2.07.01.

Dla całej trójki sopocian występ na ziemi łódzkiej stanowił ostre przetarcie przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które za nieco ponad tydzień rozpoczną się w Spale.

Inną drogę przygotowań do spalskich zawodów wybrał Michał Galikowski (SKLA). Podopieczny Marka Galikowskiego przymierza się do startu w rywalizacji wieloboistów i z myślą o odegraniu w niej znaczącej roli, wraz z trenerem podjął decyzję o sprawdzeniu się w konkursie skoku o tyczce podczas Halowych Mistrzostw Pomorza.
Michał pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3.00m, wyrównując tym samym swoje najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji.