Z bikejoringu do lekkiej

Szkolne zawody powiatowe, potem zaproszenie na sprawdzian umiejętności w cyklu ENERGA ATHLETIC CUP, a na końcu przywdzianie barw Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego i poddanie się profesjonalnemu reżimowi treningowemu – taką drogę przemierzają najbardziej utalentowani młodzi lekkoatleci z Pomorza.

Być może podąży nią także Maciej Pojawa – chłopak z Rotmanki, którego właśnie podczas zawodów lekkoatletycznych rangi powiatowej wypatrzył trener Henryk Skwirowski, opiekun uczniów z Kolbud, uczestniczących w programie ENERGA ATHLETIC CUP. Widząc nieprzeciętne zdolności Pojawy, Skwirowski zaproponował start w zmaganiach, rozgrywanych pod szyldem energetycznego potentata.

Pojawa w rywalizacji, skupiającej osiem pomorskich ośrodków, zadebiutował biegami przełajowymi w Osiecznej i od razu… zwyciężył na dystansie 1800 metrów wśród gimnazjalistów, wyprzedzając na mecie Wojtka Michalskiego z Sopotu i reprezentanta gospodarzy, Daniela Prilla.

Maciek dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi: jest wysoki i szczupły. Podczas rozgrzewki zauważyłem, że brakuje mu trochę gibkości, ale, jeśli zacznie trening lekkoatletyczny – te niedoskonałości można wyeliminować – uważa trener Skwirowski.

Co ciekawe, do tej pory czynnie uprawiał… bikejoring, na który składają się rower i psie zaprzęgi.Na początku kwietnia zajął drugą lokatę w Mistrzostwach Rosji w… skijoringu – narciarskiej odmianie tej dyscypliny sportu.

W sumie w Osiecznej rozegrano cztery biegi. W pozostałych klasyfikacja wygląda następująco:

Bieg dziewcząt – szkoła podstawowa – 700 m

1. Zuzanna Kazimierczak – Gdynia

2. Alicja Stój – Sopot

3. Weronika Koprowska – Pinczyn

Bieg chłopców – szkoła podstawowa – 1300 m

1. Adrian Lorbiecki – Karsin

2. Damian Landowski – Karsin

3. Szymon Kolasiński – Osieczna-Szlachta

Bieg dziewcząt – gimnazjum – 1300 m

1. Daria Szewczyk – Sopot

2. Laura Stolarczyk – Sopot

3. Zuzanna Czaja –  Osieczna- Szlachta

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie najlepsi zawodnicy z Osiecznej, drugie miejsce dla Karsina, trzecie – dla uczestników ENERGA ATHLETIC CUP z Kalisk, dla których był to dopiero drugi start w zawodach, organizowanych z inicjatywy SKLA.

Kolejne zawody z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP, 7 maja odbędą się na Stadionie Leśnym w Sopocie. Przy okazji rozegrany zostanie też doroczny Festiwal Sztafet

DSCF7608