10 „życiówek” sopocian na ENERGA ATHLETIC CUP

10 rekordów życiowych ustanowili lekkoatleci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, objęci programem szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP, podczas Mityngu Kwalifikacyjnego Juniorów i Juniorów Młodszych. Blisko pół tysiąca zawodników rywalizowało na Stadionie Leśnym.

Dla większości zawodników mityng był jedną z ostatnich okazji do pokazania się z dobrej strony i przekonania swoich szkoleniowców do zgłoszenia na Mistrzostwa Polski Juniorów, które na początku lipca odbędą się w Krakowie.

Co prawda zabrakło, będącej ostatnio na ustach wszystkich miłośników „królowej sportu” Pauliny Borys, ale nasza świeżo upieczona rekordzistka kraju młodziczek w skoku wzwyż dzień wcześniej wystąpiła – ze znakomitym zresztą skutkiem! – w Iławie w gronie seniorek.

Na przyzwoitym poziomie biegali sprinterzy, którzy – mimo przeciwnego wiatru – poprawiali swoje najlepsze osiągnięcia. I tak na 100 m młodzików, startujący poza konkursem, Maciej Stolc wyrównał swój rekord (11.76), a Maciej Grzegowski – pobił, nabiegając 11.97.

W tej samej kategorii wiekowej swoje najlepsze wyniki ustanowili też Seweryn Bielang (11.98) i Filip Dobosz (12.11). Zwycięstwem w sztafecie sprinterzy w składzie Bielang, Słowik, Grzegowski, Stolc przypieczętowali dobrą tego dnia dyspozycję.

Swoje rekordy życiowe poprawili również inni biegacze:  trzeci na 200m Łukasz Smolnicki pobiegł 22.55, a zwycięzca jednego z biegów na 400m,  Michał Mirowski – 51.40. Najszybciej w swojej dotychczasowej przygodzie z lekkoatletyką  pobiegli też Wojciech Michalski na 800m – 2.05.55 i Vitalij Banulevic na 3000m – 9.50.80.

Dobrze spisał się Rafał Rendaszka. W konkursie rzutu dyskiem (1kg) w gronie młodzików, posłał dysk na odległość 47.23m i także przy jego nazwisku można było dopisać „personal best”.

Najdalej w swojej karierze rzucił również Dawid Kielbratowski. Rywalizację w stawce juniorów, miotających dyskiem o wadze 1.75 kg, zakończył na trzeciej pozycji z rezultatem 40.71.

Mniej skuteczne w biciu własnych „życiówek” tym razem okazały się dziewczęta.  Udało się to tylko Darii Szewczyk, która w biegu na 1500m zajęła drugą lokatę z czasem 4.59.25.

Młodzi ciałem i duchem pozostają weterani SKLA. Co ciekawe, startujący poza konkursem na dystansie jednego okrążenia Bogusław Stybor (rocznik 1968) poprawił swój rekord życiowy, osiągając 54.21! Gratulujemy!

W sumie, spośród 31 lekkoatletów, uczestniczących w mityngu, dziesięcioro poprawiło swoje najlepsze rezultaty. W zawodach wzięło udział blisko pół tysiąca sportowców z całego województwa.

 

eac_1