Borys najlepsza w Europie!

Paulina Borys nie tylko wysoko skacze wzwyż, ale też wytrzymuje presję, towarzyszącą zawodom rangi mistrzowskiej. W swoim debiucie w takiej imprezie 15-letnia wychowanka ENERGA ATHLETIC CUP została najlepszą młodziczką Europy!

Rozgrywany w Utrechcie (Holandia) 12. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, bo taką nazwę nosi impreza, w ktorej po tytuł sięgęła zawodniczka SKLA, mają status nieformalnych Mistrzostw Starego Kontynentu w tej kategorii wiekowej. Paulina konkurs skoku wzwyż zaczęła od wysokości 1.64m. Tę i kolejne pięć wysokości pokonała w pierwszych próbach, kończąc na 1.79m – rezultatem tylko o centymetr gorszym od jej rekordu życiowego.

Kroku sopociance, podpiecznej trener Piotra Kaczmarka, starała się dotrzymać, Michaela Hruba. Czeszka także pokonała poprzeczkę na 1.79, ale dopiero za trzecim razem.

Na słowa uznania za występ w Utrechcie zasługuje też drugi z wychowanków ENERGA ATHLETIC CUP, Michał Galikowski. Nasz lekkoatleta, przygotowywany do rywalizacji w wielobojach, rewelacyjnie spisał się w biegu na 400m ppł.  W finale tej konkurencji zajął 5. miejsce, aż o 0.5 sekundy poprawiając własną „życiówkę”.  Michał finiszował z czaem 53.44, a do brązowego medalu zabrakło mu 0.25 sekundy.