Osieczna deklasuje

Nie tylko lekkoatletyka, ale także gry i zabawy, znane wszystkim z zajęć w szkołach podstawowych pozwalają zorientować się, komu pisana wielka kariera w tej dyscyplinie sportu. Najważniejsze jednak, że rywalizacja – nawet, jeśli przez małe „r” – zachęca do aktywności fizycznej mnóstwo dzieciaków z całego województwa. Taka jest idea programu szkolenia młodzieży ENERGA ATHLETIC CUP, której rozpoczęcie kolejnego cyklu odbyło się w Lubichowie.


W tamtejszej hali sportowej, przy płonącym zniczu olimpijskim, rywalizowano w pięciu konkurencjach, których wyniki zaliczane były do klasyfikacji drużynowej.
Rzuty do kosza, wyścig i transport zawodników na materacach, tor przeszkód, najbardziej emocjonujące przeciąganie liny i wreszcie – kończące zmagania przenoszenie piłek na czas – zmagania, kładące nacisk na ogólnorozwojowe umiejętności uczestników.
Uczniów szkół podstawowych klas IV-VI i gimnazjów – startujących podzielono na dwie kategorie wiekowe, ale punkty liczono do klasyfikacji łącznej.
Ośrodki z powiatu starogardzkiego nie wykazały się nadmierną gościnnością – przeciwnie: obsadziły całe podium. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom z Osiecznej – 76 punktów, drugie zajął Pinczyn, a trzecie – Szlachta – po 63.
O dominacji zawodników z Osiecznej świadczy fakt, że zwyciężyli w aż czterech spośród dziewięciu konkurencji (licząc łącznie obie kategorie wiekowe)
W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów. Oprócz medalistów – Gdynia, Sopot, Kolbudy, Karsin, Bytów, Kaliska i gospodarze – Lubichowo.
Więcej zdjęć z zawodów w Lubichowie znajdziecie pod tym adresem http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=galeria&id=72
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. OSIECZNA           76 punktów
2. PINCZYN             63
3. SZLACHTA          63
4. Karsin                    58
5. Lubichowo          58
6. Kaliska                  54
7. Sopot                     39
8. Kolbudy               37
9. Bytów                    33
10. Gdynia               23
Kolejną rywalizację w ramach EAC, w identycznej formule, zaplanowano na luty i marzec. Zawody rozegrane zostaną odpowiednio w Karsinie i Kaliskiej.
pilki