Przystanek ENERGA ATHLETIC CUP w Karsinie

Przystanek numer 2 tegorocznej edycji ENERGA ATHLETIC CUP wyznaczono w Karsinie. Wychowankowie programu do rodzinnej miejscowości Patryka Dobka jadą z workiem medali, wywalczonych podczas Halowych Mistrzostw Okręgu Młodzików, które rozegrano w Słupsku.

Tym razem prym wiodła płeć piękna: po złote medale sięgnęły Ania Zajączkowska w skoku wzwyż i Natalia Celej  w skoku o tyczce. Ania wykazała się wszechstronnością, bo drugie miejsce zajęła w biegu  na 60m ppł. Srebro zawisło również na szyi Laury Stolarczyk – w rywalizacji na 600m. O najniższy stopień  podium w konkursie pchnięcia kulą postarała się z kolei Justyna Osowska. Honor brzydszej płci w SKLA obronił Jacek Bleja, który zdobył brąz w skoku o tyczce.

W najbliższą sobotę medalistów ze Słupska czeka wyzwanie mniejszeg kalibru, ale – z punktu widzenia efektywności ENERGA ATHLETIC CUP – nie mniej istotne. 15 lutego odbędą się kolejne z zawody, które przybiorą formułę gier i zabaw. Uczestnicy programu z dziewięciu ośrodków stoczą walkę w pięciu konkurencjach: rzutach do kosz, transporcie zawodników przy pomocy materaca, torze przeszkód, przeciąganiu liny  i – tu nowość – biegu wahadłowym. Ten ostatni zostanie połączony ze skokiem przez skakankę.

Rywalizacja w formule gier i zabaw ma charakter ogólnorozwojowy i pełni rolę swoistego przerywnika w zmaganiach stricte lekkoatletycznych.

Początek zawodów w Karsinie w najbliższą sobotę, 15 lutego, o godz. 11 w Zespole Szkół nr 1.

 

 

energa