Jeschke – 7,31 na 60m! Czwórka sopocian w kadrze na HMŚ

Marta Jeschke, Karolina Tymińska, Anna Rogowska i Patryk Dobek – czwórka zawodników SKLA reprezentować będzie Sopot w Halowych Mistrzostwach Świata. Podczas próby generalnej, którą były 58. Halowe Mistrzostwa Polski w Ergo Arenie, najlepiej spisała się nasza sprinterka. Marta, wygrywając bieg na 60m, nie tylko wypełniła minimum PZLA, ale poprawiła w tej konkurencji swój rekord życiowy.

        fot. Fotobank.PL/ERGO ARENA

Podopieczna Michała Modelskiego, która skoncentrowała się na starcie tylko na 60m, dokonała nie lada wyczynu. Rekord życiowy o 0,1 sekundy Marta poprawiła już w biegu eliminacyjnym, finiszując z czasem 7.34. Ponieważ jedanak do minimum PZLA na Halowe Mistrzostwa Świata brakowało jeszcze 0.02 sekundy, w finale wykrzesała z siebie jeszcze więcej i po pasjonującej walce z Anną Kiełbasińską (AZS AWF Warszawa) ten wyśrubowany wskaźnik wypełniła! 7.31 to od soboty nowa „życiówka” świeżo upieczonej halowej mistrzyni Polski. Obie panie na metę wpadły jednocześnie, zmierzono im identyczny czas, ale po wnikliwej analizie to Marta mogła cieszyć się ze złota!

Słowa uznania należą się też Patrykowi Dobkowi. Nasz czterystumetrowiec zamierzał poprawić „życiówkę” i znaleźć się w składzie reprezentacyjnej sztafety 4x400m na Halowe Mistrzostwa Świata i…cel osiągnął. W eliminacjach biegu indywidualnego „nabiegał” 46.77 – o 0.22 sekundy lepiej od najlepszego dotychczas osiągnięcia. Minimum PZLA co prawda złamał, ale lepszymi od Patryka rezultatami mogą się pochwalić dwaj inni zawodnicy i to oni wystartują na HMŚ indywidualnie.

W finale podopieczny Krzysztofa Szałacha finiszował na czwartej pozycji i zapewnił sobie miejsce w składzie sztafety. Na zakończenie mistrzostw – dzięki znakomitej końcówce na ostatniej zmianie –  Dobek poprowadził jeszcze klubową sztafetę SKLA do brązowego medalu HMP. Co ciekawe, rywalizację w biegu rozstawnym w zawodach tej rangi w hali rozegrano po raz pierwszy w historii.

Konkurs wieloboistek tym razem odpuściła sobie Karolina Tymińska. Faworytka do medalu na HMŚ tym razem skupiła się na startach w konkurencjach indywidualnych. Skok dal i pchnięcie kulą w jej wykonaniu wyglądały obiecująco. 6.36m na skoczni dało Karolinie brązowy medal mistrzostw kraju, a w kulę posłała na odległość 14.98 – o zaledwie 13 centymetrów gorzej od rekordu życiowego. Tymińska stanęła również na starcie biegu na 60m, ale go nie ukończyła.

fot. Fotobank.PL/ERGO ARENA

Także brąz, w trójskoku, padł łupem Michała Lewandowskiego (16.00m).

Drugiego dnia sopockich mistrzostw wiele obiecywano sobie po występie Anny Rogowskiej w skoku o tyczce. Legitymująca się najlepszym w tym roku wynikiem na świecie (4.76m) Ania zdołała jednak pokonać tylko 4.40m i ten rezultat wystarczył do zdobycia złotego medalu.

Z dobrej strony w biegu na 3000m pokazał się Marek Kowalski. Wygrał swoją serię eliminacyjną w czasie 8.13.79 i szkoda tylko, że nie pobiegł w drugiej, w ktorej Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) wynikiem 7.49.26 ustanowił nowy halowy rekord Polski.

Zawodnicy SKLA zdobyli w 58. HMP 5 medali: 2 złote i 3 brązowe.

W sumie czwórka sopocian znalazła się w 37-osobowej reprezentaji na Halowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w Sopocie. Przed własną publicznością będą mieli szansę pokazać się Rogowska, Jeschke, Tymińska i Dobek. Warto dodać, że SKLA wystawia najliczniejszą, obok AZS AWF Warszawa i Zawiszy Bydgoszcz, reprezentację.

Wyniki konkurencji, w których na podium stawali nasi lekkoatleci:

60m

1. Marta Jeschke (SKLA Sopot)                              7.31

2. Anna Kiełbasińska  (AZS AWF Warszawa)       7.31

3. Małgorzata Kołdej  (KS Agros Zamość)          7.52

 

skok o tyczce 

1. Anna Rogowska (SKLA Sopot)        4.40m

2. Aleksandra Wiśnik (OSoT Szczecin)  4.10m

3. Olga Frąckowiak (AZS AWFiS Gdańsk)  3.90m

 

skok w dal 

1. Teresa Dobija   (AZS Łódź)          6.44m

2. Anna Jagaciak  (Juvenia Puszczykowo) 6.43m

3. Karolina Tymińska (SKLA Sopot)   6.36m

 

trójskok 

1. Karol Hoffman (MKS Aleksandrów Łódzki)  16.71m

2. Adrian Świderski (Śląsk Wrocław)      16.49m

3. Michał Lewandowski (SKLA Sopot)   16.00m

 

 4x400m 

1. Śląsk Wrocław (P. Kuśnierz, M.Marciniszyn, Ł. Krawczuk, J.Krzewina)   3.10.61

2. AZS AWF Wrocław (M. Kozłowski, T. Sieradzan, K. Podsiadło, R. Omelko)  3.12.19

3. SKLA Sopot (M. Apacki, P.Woźniak, D.Ruszkiewicz, P. Dobek)   3.14.01

 

 

JESCHKE