ENERGA ATHLETIC CUP: trzy medale tyczkarzy i konsultacja szkoleniowa

20 wyróżniających się zawodników ze wszystkich pomorskich ośrodków programu ENERGA ATHLETIC CUP powołano na trzydniową konsultację szkoleniową do Sopotu. Główny cel: walka o miejsce w klubowych sztafetach sprinterskich na Ligę Młodzików i szlifowanie formy pod okiem najlepszych trenerów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

KONSULTACJA SZKOLENIOWA ENERGA ATHLETIC CUP 

Najzdolniejsi, podzieleni na grupy, od piątku do niedzieli na tartanie sopockiego Stadionu Leśnego, wzięli udział w pięciu treningach, prowadzonych przez pięciu szkoleniowców: Michała Modelskiego, Piotra Kaczmarka, Bernarda Wernera, Ryszarda Urbanka i Pawła Andrzejczaka. – Na zajęcia zaprosiliśmy przede wszystkim sprinterów po to, żeby w rywalizacji wyłonić reprezentację SKLA na Ligę Młodzików –  mówi Urbanek.

Kilkoro adeptów lekkiej atletyki doskonaliło umiejętności w konkurencjach technicznych.

XIX FESTIWAL SKOKU O TYCZCE IM. WALENTEGO WEJMANA

W sobotę, 12 kwietnia, aż czternastu zawodnikow – wychowanków ENERGA ATHLETIC CUP, pod batutą trenera Andrzejczaka uczestniczyło w XIX Festiwalu Skoku o Tycze im. Walentego Wejmana – zawodach zorganizowanych w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez KL Gdynia.

Większość z młodych lekkoatletów SKLA dopiero zaczyna przygodę z tyczką, dlatego nie dziwi, że aż jedenaścioro z nich ustanowiło rekordy życiowe. Najbardziej wartościowe wyniki osiągnęli Marek Bleja w kategorii juniorów, który pokonując poprzeczkę na wysokości 4.20m nie tylko poprawił własna „życiówkę”, ale także zdobył srebrny medal.  Wynik 3.00m wśród młodziczek dał srebro także Natalii Celej. Na najniższym stopniu podium w gronie juniorek młodszych stanęła z kolei Emilia Kusy (2,80m).

Mamy w tej chwili w klubie grupę 20 tyczkarzy, z których niektórzy wydają się mają „papiery” na skakanie. Niewykluczone, że jeśli do talentu dołożą ciężką pracę na treningach,  to z tej mąki bedzie chleb – przekonuje opiekun tyczkarzy, Paweł Andrzejczak.

 

 

 

black_ipa 007