Borys z minimum na Baku. Obiecujące otwarcie sezonu w Cetniewie

Już w inauguracyjnym starcie sezonu letniego minimum na Kwalifikacje Europy na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Chinach zdobyła Paulina Borys. Sopocianka, wychowanka programu ENERGA ATHLETIC CUP, wygrała konkurencję skoku wzwyż w Cetniewie, gdzie podczas Wojewódzkiego Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego pozostali zawodnicy SKLA uzyskali kilka wartościowych rezultatów.

Borys pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.76m, zwyciężając zdecydowanie – skoczyła o 16cm wyżej niż druga w klasyfikacji zawodniczka. Dla Pauliny oznacza to kwalifikację do Baku, gdzie w dniach 30 maja – 1 czerwca odbędą się kontynentalne eliminacje do Światowych Igrzysk Młodzieży w chińskim Nankinie (20-26 sierpnia).

W drugiej żeńskiej konkurencji na stadionie OPO Cetniewo, Karolina Urban (SKLA Sopot) zajęła drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w gronie juniorek młodszych (3 kg), bijąc własny rekord życiowy 13.52. O 21cm dalej pchała gdańszczanka Nikola Sułek, która także zrobiła to najlepiej w karierze.

Kilka wartościowych wyników „wykręcili” także biegacze SKLA. W jednej z siedmiu serii biegu na 300m Damian Ruszkiewicz czasem 34.65 ustanowił „życiówkę”. Swoje najlepsze rezultaty na tym dystansie poprawiali też inni nasi zawodnicy: Mateusz Apacki, Michał Mirowski, Michał Galiowski, Krzysztof Piątkowski i Marek Bleja.

Bardzo przyzwoity czas, na 600m, „nabiegał” z kolei Piotr Woźniak. Podopieczny Rafała Hasa rozprawił się z własnym rekordem, finiszując w czasie 1.21.35, drugi na mecie sopocianin  Maciej Nastkiewicz od soboty również legitymuje się nową „życiówką” – 1.22.89.

Swoje serie na 100m wygrywali Seweryn Bielang, Simon Rózga i Kosma Rossmus, z tym, że dwaj pierwsi zrobili to najszybciej w swojej dotychczasowej przygodzie z „królową sportu”.

W ślady swoich klubowych kolegów poszły dziewczęta – Emilia Kusy zwyciężyła w swoim biegu sprinterskim, a Zuzanna Kaźmierczak triumfowała na dystansie 300m. Zuza była też druga na 100m i w tej konkurencji pokusiła się o ustanowienie „życiówki” – 13.49. Podobnego wyczynu dokonała jedna z najmłodszych uczestniczek ENERGA ATHLETIC CUP – 14 – letnia Karolina Młot  na 300m pobiegła 45.83.

Odnotujmy ponadto, że wśród juniorów młodszych równych sobie nie znalazł Rafał Rendaszka. Zawodnik SKLA półtorakilogramowym dyskiem rzucił na odległość 48.29m, a na najwyższy stopień podium w skoku wzwyż wdrapał się też Karol Barzowski.

 

DSCF7796 (1)