Dominatorzy z Osiecznej-Szlachty

Najzdolniejsi sprinterzy i średniodystansowcy pochodzą z Osiecznej i Szlachty. Połączone siły obu miejscowości zdominowały rywalizację w zawodach ENERGA Athletic Cup, które tym razem na sopockim Stadionie Leśnym rozegrano w formule sztafet. I to sztafet nietypowych.

Nietypowe, bo każdy z czterech zawodników na kolejnych zmianach pokonywał dłuższy od poprzednika dystans. W przypadku sztafet w wykonaniu dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych biegano 10m, 20m, 300m i 400m, gimnazjalistów zaś – 200m, 400m, 600m i 800m.

W trzech z czterech biegów triumfowali lekkoatleci z Osiecznej-Szlachty. Tylko w sztafecie gimnazjalistek dziewczęta z tej miejscowości musiały uznać wyższość rywalek z Lubichowa. Ale i tak mogły mieć powody do satysfakcji. Dzięki znakomitemu występwi Zuzanny Czaji, biegnącej na ostatniej zmianie na 800m i zaczynającej swoją zmianę na piątym miejscu z duża stratą, odrobiły dystans i finiszowały na drugim miejscu.

Czaja czuła chyba na sobie wzrok brata, Dominika – mistrza Polski juniorów na tym dystansie, mobilizujący ją do kapitalnego startu. Tak czy owak – efekt był piorunujący.

W klasyfikacji końcowej bezapelacyjnie najlepsza ekipa z Osiecznej-Szlachty, która zgromadzia 46 punktów, podczas gdy drugi Karsin uzbierał ich 34, a trzeci Pinczyn – 30 punktów.

Patronat medialny nad ENERGA Athletic Cup sprawują Dziennik Bałtycki i pomorska.tv.

Szczegółowe wyniki TUTAJ 

DSCF8347