Dobek wśród najlepszych w Sopocie, Energa – Mecenasem Sportu

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w głosowaniu na najlepszych sportowców Sopotu 2014 roku. Podczas uroczystej gali, przeprowadzonej w ERGO ARENIE, w kategorii „impreza roku” – bezapelacyjne zwycięstwo Halowych Mistrzostw Świata, których inicjatorem był Sopocki Klub Lekkoatletyczny, a tytuł Mecenasa Sportu trafił do Grupy ENERGA, wspierającego m.in. program szkolenia młodzieży ENERGA Athletic Cup.

Dobka wyprzedzili: deskarz Przemysław Miarczyński (SKŻ Sopot) – aktualny wicemistrz świata i brązowy medalista Mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X i rugbista Ogniwa, Piotr Zeszutek. Przypomnijmy, że podopieczny trenera Krzysztofa Szałacha i wychowanek ENERGA Athletic Cup, w minionym roku przestawił się z płaskiego 400m na 400m przez płotki. I od razu okrzyknięto go rewelacją, bo Patryk na tym dystansie czynił błyskawiczne postępy. Pech sprawił, że nie awansował do ścisłego finału podczas ME w Zurychu, gdzie legitymowałby się czasem, uprawniającym do walki o podium.

Za imprezę roku uznano lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata, które w marcu z inicjatywy SKLA i przy wsparciu organizacyjnym klubu, odbyły się w ERGO ARENIE. W powszechnej opinii ekspertów oceniono je jako jedne z najbardziej spektakularnych i najlepiej zorganizowanych.

Organizację czempionatu wspomogła także Grupa ENERGA, którą kapituła Sopockiej Gali Sportu wybrała na Mecenasa Sportu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

 

2 (1)