Próba generalna dla juniorów i młodzików – zapowiedź zawodów

Najważniejszy sprawdzian dla zawodników ENERGA Athletic Cup w sezonie halowym, a dla juniorów i juniorów młodszych Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego próba generalna i szansa na kwalifikację na Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Lekkoatletyczne hale w Gdańsku, Gdynia i… Toruniu,  w najbliższy weekend przeżyją prawdziwe oblężenie.

Mistrzostwa Okręgu Młodzików to jedyna i najważniejsza w sezonie halowym okazja dla wychowanków programu ENERGA Athletic Cup do zabłyśnięcia na tle rówieśników z całego Pomorza. W silnej i licznej ekipie SKLA uznane lekkoatletyczne nazwiska: Konopacka, Małachowski, Kamrowska… Oczywiście do dyskobola Piotra, mistrzyni dysku z 1928 roku – Haliny czy olimpijki z Barcelony – Marii jeszcze trochę brakuje, ale tak czy owak –  nazwiska zobowiązują. A niewykluczone, że wśród młodych sopocian są tacy, którzy noszą buławę w plecaku.

Zawody odbędą się w niedzielę w dwóch miejscach: w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizować tyczkarze, a pozostali – na obiekcie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Starsi koledzy młodzików, w kategorii juniora i juniora młodszego, zaprezentują się i powalczą o czołowe lokaty podczas mityngu w Toruniu. Właśnie w Grodzie Kopernika zaplanowano zmagania najlepszych w tej grupie wiekowej w województwie pomorskim. Dopuszczeni do startu zostaną zawodnicy urodzeni w latach 1996-99. W 40-osobowej drużynie SKLA próżno szukać absencji – wszyscy, których nie trapią urazy, postarają się o przepustki na Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w połowie lutego. Wśród zgłoszonych m.in. medaliści imprez rangi krajowej – Paulina Borys, Zuzanna Czaja, Paulina Ligarska czy Michał Stosik. W rywalizacji wezmą też udział nasi seniorzy – w sumie w Toruniu zamelduje się 103 sopocian!

W obu przypadkach lekkoatleci SKLA, którzy wszyscy bez wyjątku przebrnęli przez sito ENERGA Athletic Cup, będą potrzebowali dopingu. Zapraszamy na niedzielne zawody do Gdańska i Gdyni i sobotnie – do Torunia.

unnamed