Także trener Janusza Sidło doczekał się memoriału

Już 26 lipca odbędzie się 1. Memoriał Zygmunta Szelesta. Na stadionie AWF w Warszawie na starcie pojawią się wszyscy najlepsi obecnie polscy oszczepnicy aby uhonorować pamięć zmarłego przed 25 laty twórcy polskiej szkoły oszczepu – od 1951 roku szkoleniowca Janusza Sidło.

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zaprosił do startu w memoriale czołówkę polskich oszczepników i oszczepniczek. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego wystąpią olimpijczycy i uczestnicy największych imprez światowych. Start w mityngu zapowiedział także Kacper Oleszczuk, który w minioną niedzielę zadziwił lekkoatletyczny świat zostając w Tallinnie mistrzem Europy młodzieżowców w rzucie oszczepem ze znakomitym wynikiem 82.29.

Naszym celem było to aby pamięć najwybitniejszego trenera rzutu oszczepem uczcili najlepsi nasi oszczepnicy. Tak też się stanie – na starcie pojawi się ścisła krajowa czołówka. Jedynym nieobecnym na starcie będzie Łukasz Grzeszczuk, który przechodzi rehabilitację. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach, bo mogę już potwierdzić, że Memoriał Zygmunta Szelesta będzie imprezą cykliczną, będą do nas przyjeżdżać również czołowi zawodnicy zagraniczni. – mówił Jacek Zamecznik, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który dodaje także, że silnie obsadzony będzie również konkurs pań.

W innych konkurencjach także nie zabraknie znakomitych polskich zawodników. Niezwykle interesująco zapowiada się konkurs pchnięcia kulą – w Warszawie wystartuje mistrz świata juniorów i świeżo upieczony mistrz Europy w tej kategorii wiekowej Konrad Bukowiecki. Towarzyszyć mu będą m.in. medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy – Dominik Witczak (srebro w 2013) i Andrzej Regin (brąz w 2015).

Atrakcją dla kibiców będzie mini wielobojowy mecz Polska – Europa. Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji m.in. naszego ośmiotysięcznego Pawła Wiesiołka. Dla Polaka start w Warszawie będzie ostatnim sprawdzianem przed 15. IAAF Mistrzostwami Świata w Pekinie. Na stadionie AWF biało-czerwoni rywalizować będą z zagranicznymi zawodnikami w trwającym dwie godziny wieloboju składającym się z czterech konkurencji – dwóch technicznych i dwóch biegowych. Wśród przeciwników Polaków m.in. szósta zawodniczka zakończonych przed dwoma dniami mistrzostw Europy młodzieżowców w Tallinnie Słowaczka Lucia Mokrášová oraz wielokrotny reprezentant Czech w pucharze Europy w wielobojach Pavel Baar.

Początek zawodów na stadionie AWF 26 lipca 2015 o godzinie 17:00 (przed-program od 15:45). Otwarcie memoriału połączone będzie z przekazaniem lekkoatletom zmodernizowanego stadionu Akademii Wychowania Fizycznego. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny, a dla odwiedzających przygotowywane są także stoiska partnerów i sponsorów.

Transmisja internetowa live zostanie przeprowadzana przez stację KP-Sport i dostępna będzie pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=kO5jKwFv5ZI.

Organizatorem 1. Memoriału Zygmunta Szelesta – zawodów Lekkoatletycznego Pucharu Polski – jest Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Sopocki Klub Lekkoatletyczny jest Partnerem memoriału.

image001