ENERGA Athletic Cup: Sztafeta sprinterek z medalem Mistrzostw Polski Młodzików

Z brązowym medalem z Mistrzostw Polski Młodzików wracają do Sopotu sprinterki SKLA. W zawodach, nazywanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, rozegranych w Radomiu, nasz klub wystawił najliczniejszą w kraju reprezentację.

Nasze zawodniczki, uczestniczki programu szkolenia ENERGA Athletic Cup, biegnące w składzie Julia Burczyk, Wiktoria Ostrzyniewska, Kinga Kawka i Zuzanna Kaźmierczak, finiszowały na trzecim miejscu z czasem 50.41. – Na nasze sprinterki liczyliśmy najbardziej. Gdyby nie problemy w przekazaniu pałeczki na jednej zmianie, dziewczęta mogły się pokusić nawet o lepszą zdobycz – zauważa trener Paweł Andrzejczak.

Na punktowanych pozycjach rywalizację zakończyli: Justyna Ossowska – 6 w pchnięciu kulą, Eliza Płużycka, która zajęła siódme miejsce w rzucie dyskiem, także siódmy w chodzie na 5000 metrów Mateusz Pietrzak, identycznie jak Kosma Rassmus w biegu na 300 m ppł, który wynikiem 40.82 poprawił rekord życiowy.

Warto dodać, że Sopocki Klub Lekkoatletyczny do zmagań w Radomiu zakwalifikował największą liczbę zawodników spośród wszystkich klubów, biorących udział w Małym Memoriale.

Jpeg