Marynarz Cichocka na podium igrzysk wojskowych

Angelika Cichocka zdobyła brązowy medal w biegu na 800 metrów podczas VI Światowych Igrzysk Wojskowych, które rozpoczęły się w Korei Południowej. Nasza zawodniczka, rywalizująca w stopniu marynarza i reprezentująca Marynarkę Wojenną RP musiała uznać wyższość jedynie Natalii Lupu i aktualnej mistrzyni świata, Maryny Arzamasowej.

Już choćby obecność w Mungyeong tych trzech pań pokazuje, jak mocno obsadzony był bieg na dystansie dwóch okrążeń. Angelika finiszowała z bardzo dobrym czasem 2.00.72 – tylko o 0.15 gorszym od Białorusinki. Zwyciężczyni, a szósta na Mistrzostwach Świata w Pekinie przed kilkoma tygodniami, czasem 1.59.99 ustanowiła nowy rekord igrzysk.

Medal Cichockiej jest pierwszą zdobyczą polskich lekkoatletów-wojskowych na ziemi koreańskiej, którzy stawili się tam w licznej, 25-osobowej kadrze.

Spośród zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, na stadionie w Korei honoru polskiej armii będą jeszcze bronić Marta Jeschke w sztafecie 4×100 metrów i Artur Noga w biegu na 110 m ppł, który do finału awansował z drugim czasem eliminacji. Oboje także odbywają służbę w Marynarce Wojennej.

fot. facebook.com

marynarki