Początek w Toruniu, czyli pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty – tak można skwitować początek sezonu 2016 w wykonaniu 18 zawodników SKLA. Dla wszystkich start na Ogólnopolskim Mityngu Klasyfikacyjnym w Toruniu inaugurował tegoroczne zmagania w hali. Najbardziej obiecująco spośród wychowanków ENERGA Athletic Cup wypadła Paulina Borys w skoku wzwyż.

Borys zwyciężyła wynikiem 1.75 m, co zważywszy wczesny etap przygotować i „życiówkę” na poziomie 1.80 m, można uznać za występ więcej niż przyzwoity. W biegu na 200 metrów nowy rekord życiowy – 22.90 sekundy – ustanowił Michał Galikowski. Oboje są największymi nadziejami sopockiego klubu na sukcesy wśród juniorów w tym roku.

Po półrocznej przerwie, spowodowanej przez poważny uraz mięśnia i późniejszą operację, do lekkiej atletyki wróciła Karolina Młot. Była mistrzyni świata fitness, która tę dyscyplinę zamieniła na „królową sportu”, na „rozruch” wystąpiła w biegu na 300 metrów – do treningu, swojej nominalnej konkurencji, wróci za kilka tygodni. Z grona tyczkarzy SKLA najkorzystniejsze wrażenie pozostawił Jacek Bleja, skacząc o 10 centymetrów wyżej (3.60 m) niż wynosiło jego dotychczas najlepsze osiągnięcie. Z rezultatem 4.40 m na trzecim miejscu rywalizacje ukończył jego brat, Marek.

Kontrolny występ może nie wypadł zbyt okazale, ale nie można oczekiwać cudów na samym początku okresu startowego – mówi Paweł Andrzejczak, trener koordynator programu szkolenia ENERGA Atlhetic Cup.

Docelową imprezą zimową dla juniorów i juniorów młodszych SKLA są Halowe Mistrzostwa Polski w tych kategoriach wiekowych, które rozegrane zostaną w dniach 12-14 lutego w Spale. Wcześniej swoją wartość sportową będą mieli okazję udowodnić podczas Mistrzostw Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Okręgu Młodzików.

Jpeg