7.42 Kiełbasińskiej i „życiówki” na otwarcie

7.42 w biegu na 60 metrów pobiegła Anna Kiełbasińska w Ogólnopolskich Halowych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się w Toruniu. Dla młodzieży SKLA były jednym z ostatnich sprawdzianów w randze Mistrzostw Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych przed najważniejszą krajową imprezą zimy. Dlatego uczestnicy ENERGA Athletic Cup pokusili się o kilka wartościowych rezultatów.

Ania Kiełbasińska, od niedawna biegająca w barwach SKLA, na toruńskiej bieżni nie pozostawiła rywalkom złudzeń – nad drugą na mecie Klaudią Adamek (KS Gwardia Piła) uzyskała 0.22 sekundy przewagi, a jej czas 7.42 jest słabszy od jej rekordu życiowego o 0.11. Trzecia z wynikiem 7.65 finiszowała Marta Jeschke.

Niemniej ciekawe wydarzenia miały miejsce w rywalizacji juniorów. Znakomitym wynikiem, zważywszy na skromne doświadczenie w biegach krótkich, popisał się 17-letni Dawid Wałdowski. W biegu na 300 metrów wykręcił 37.56, ustanawiając „życiówkę”. Własne rekordy życiowe na tym samym dystansie uzyskali dwaj inni uczestnicy ENERGA Athletic Cup – Kosma Rassmus i Szymon Ustarbowski. Swoje najlepsze osiągnięcie, w konkurencji pchnięcia kulą, poprawiła nasza utalentowana wieloboistka. Od soboty „personal bestPauliny Ligarskiej wynosi 12.72 m. Z dobrej strony pokazała się Laura Stolarczyk, która w biegu na 600 m zanotowała czas 1.41.54, co także oznacza nową „życiówkę”.

Ekipa Energa

Wartościowe wyniki, jak na ten etap sezonu, stały się również udziałem Michała Galikowskiego. Nasz płotkarz sprawdził formę na dwóch dystansach – 200 m i 300 m, uzyskując odpowiednio 23.09 i 36.01.

W zawodach w Toruniu wzięło udział 30 lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Komplet wyników

jeschke_kiełbasińska