W Pinczynie spotkają się z Mistrzynią

Anna Rogowska, ambasadorka programu Energa Athletic Cup nie ustaje w poszukiwaniach swoich następców. Wraz ze szkoleniowcami Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego spotyka się z najmłodszymi miłośnikami „królowej sportu” i przekonuje, że aktywność fizyczna może stać się sposobem na życie. Tym razem z mistrzynią świata spotkają się dzieci i młodzież z Pinczyna,  w województwie pomorskim.

Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, z myślą o swoich wychowankach zgłosił się do programu Energa Athletic Cup i na skutek swoich starań, został jednym z ośrodków szkoleniowych akcji, który ściśle współpracuje z profesjonalną kadrą Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

W najbliższy czwartek, 4 lutego, ponad 200 podopiecznych  z Pinczyna spotka się z Anną Rogowską. Polska, utytułowana lekkoatletka opowie o swojej drodze do licznych sukcesów – o tym, jak ważna jest determinacja i systematyczność, ale i wsparcie trenerów i opiekunów. Młodzi adepci sportu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat lekkiej atletyki, ale i przekonać się, ile w rzeczywistości waży tyczka. Kto wie – być może właśnie w Pinczynie rośnie nowy talent na miarę Ani Rogowskiej, który niebawem będzie zdobywać szczyty podium w  barwach Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego?

– Program Energa Athletic Cup jest jednym z najbardziej efektywnych programów wspierających sportowe talenty w skali całego kraju. Dzięki doświadczonej kadrze trenerów oraz wsparciu Grupy Energa mamy szansę zmienić wizerunek polskiego systemu szkoleniowego. Jesteśmy dumni, że w ciągu siedmiu lat zdołaliśmy zbudować zespół, który z każdych mistrzostw wraca z medalami. Patryk Dobek, wychowanek programu Energa Athletic Cup, od startu w IO w 2012 jako najmłodszy polski olimpijczyk, jest dla dzieci trenujących w programie wzorem do naśladowania. Jego sukcesy zachęcają kolejnych uczniów do udziału w programie i są nadzieją na odkrywanie kandydatów kolejnych przyszłych medalistów – podkreśla Jerzy Smolarek, Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Patryk Dobek jest największym odkryciem Energa Athletic Cup, ale nie jedynym. Podopieczni programu regularnie odnotowują sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W ostatni weekend, podczas Mistrzostw Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnicy EAC zdobyli aż 11 medali!

Spotkanie odbędzie się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie przy ul. Sportowej 8, o godzinie 10:00.

Anna